Poprosiliśmy jednego z zaprzyjaźnionych perkusistów, Artura Lutyńskiego (perkusista w zespole ANEKE, oraz właściciel studia nagraniowego Black Cat Studio) o wytypowanie 5 zestawów perkusyjnych, które jego zdaniem zasługują na uwagę bębniarzy. Zależało nam aby rozstrzał cenowy był spory aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Co z tego wyszło? Zobaczcie sami! Zaczynamy!

1Sakae Celestial Series

Firmy Sakae produkuje swoje wszystkie bębny w Japonii w Osace. Początkowo wykonywali zestawy dla topowych marek perkusyjnych na świecie. W 2009 postanowili zacząć tworzyć na własną rękę pod nazwą SAKAE DRUMS. Sakae po japońsku oznacza “dobrobyt” i nie ma w tej nazwie żadnego przekłamania!

Sakae Celestial to najwyższa seria zestawów perkusyjnych w ofercie tej firmy. Korpusy produkowane w technologii zwanej jako CST (Chamber Specyfic Technology) polegającej na doborze ilości sklejki danego bębna, w zależności od jego wielkości i przeznaczenia – np. korpus dużego bębna zbudowany jest z 10 warstw, podczas gdy korpus toma zbudowano z 4 bądź 6 warstw. Technologia taka pozwala na produkcję bębnów, które brzmią bardzo równo, spójnie i jednolicie. Materiał korpusów to połączenie afrykańskiej bubingi – 2 warstwy zewnętrzne, oraz północno-amerykański klon wewnątrz korpusu.

Dostępne wykończenia oraz możliwości konfiguracji znajdziecie na stronie producenta: sakaedrums.com. Polskim przedstawicielem marki jest firma musicpartners.pl.

2Gretsch Renown Maple 2016

Firma Gretsch ma już ponad 120-letnie doświadczenie w tworzeniu perkusji. Wysoka jakość, którą przywłaszczyła serce niejednego bębniarza, powinna być wzorem dla wielu… Lista gwiazd grających na Gretchu jest naprawdę imponująca i tyczy się zarówno młodego jaki starszego pokolenia.

Korpusy Gretsch Renown Maple 2016 są z 7-warstwowe i wykonane z klonu, krawędzie szlifowane pod kątem 30`co daje sporo ciepłego i szerokiego brzmienia bębnom. Wewnętrzna powłoka korpusów “Silver Sealer” gwarantuje bardzo dobre rozchodzenie się powietrza w korpusie. Dla łatwiejszej gry rim shotów kute obręcze stalowe  Gretsch “302” są podwójnie gięte i zakończone na ostro (wysoki kołnierz) dla łatwiejszej gry rim shotem. System montowania tomów “Low profile” znany jest z wcześniejszych serii Brooklyn i Broadkaster. Seria Renown 2016 dostarcza nam tradycyjne gretschowskie brzmienie, które daje naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Więcej informacji, możliwości wykończeń i o dostępnych konfiguracjach znajdziecie na stronie www.gretschdrums.com/drums/renown

Korzystając z okazji zapraszamy też do naszego testu Gretsch Catalina Maple TUTAJ.

3Tama Superstar Hyper-Drive Maple

Tama to kolejny gigant w branży perkusyjnej słynący ze swojej nienagannej jakości! Tama Drums to znak handlowy japońskiej firmy Hoshino Gakki, która została założona w 1908 roku przez Hoshino Matsujiro jako księgarnia muzyczna. Pierwszy niewielki warsztat Tamy został otwarty w 1962 roku przez Junpei Hoshino – wnuka założyciela firmy. W warsztacie tym miały być produkowane gitary elektryczne, wzmacniacze i bębny. Od 1966 roku warsztat ten produkuje wyłącznie bębny.

Seria SuperStar zasłynęła głównie dzięki nowoczesnej konstrukcji korpusów zbudowanych w technologii Hyper-Drive, która polegała na spłyceniu tomów. Spowodowało to większą kontrolę gry poprzez świetny atak i dynamikę. Klon, który został wykorzystany do budowy korpusów daje przyjemny ciepły sound oraz pełną swobodę kształtowania brzmienia, sprawdzającą się w każdym gatunku muzycznym. Perkusja dzięki swojej specyfice nagłaśnia się bezproblemowo, co jest także istotnym atutem tego modelu.

Więcej informacji o kolorach wykończenia i dostępnych konfiguracjach znajdziecie na stronie www.tama.com oraz u przedstawiciela marki TAMA firmy www.meinldistribution.pl

4MAPEX STORM ST5245F IC

Schodzimy do półki budżetowej co nie oznacza, że słabej. Mapex to jedna z najszybciej rozwijających się firm perkusyjnych. Firma założona w 1989 roku wykonuje swoje instrumenty w nowoczesnych fabrykach w chinach. Od prawie ćwierć wieku, jako jedna z najmłodszych firm w tej branży, zyskała dużą renomę i posiada świetną przekrojówkę zestawów perkusyjnych i akcesoriów.

Zestaw MAPEX STORM ST5245F IC jest doskonałym wyborem dla graczy szukających przenośnego, łatwego w montażu i świetnie brzmiącego zestaw perkusyjnego. Jest to zestaw dedykowany zarówno początkującym graczom jak i  doświadczonym muzykom jako drugi zestaw. W okazyjnej cenie otrzymujemy korpusy z topoli, kompletny hardware i ciekawe wykończenie, które jest rzadkością w zestawach z półki budżetowej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie mapexdrums.com oraz na stronie polskiego przedstawiciela emuzyk.pl

5PDP by DW – Concept Maple CM7

Na koniec jeszcze jeden “młodzieniaszek”… 😉

DW Drums to amerykański gigant w produkcji zestawów perkusyjnych i osprzętu perkusyjnego z siedzibą w Kalifornii. W 2000 roku firma ta wprowadziła linię budżetową PDP by DW dla mniej zamożnych klientów. Jednak zestawy te czerpią garściami od swojego rodzica i tym sposobem, jedne z najlepszych produktów perkusyjnych na świecie, dostępne są dla znacznie szerszego grona bębniarzy.

PDP Concept Maple CM7 to rockowy zestaw perkusyjny, którego korpusy wykonane są z 7 warstw sklejki klonowej. PDP Maple Concept oferuje nam świetny wygląd, połączony z brzmieniem, które do tej pory było nieosiągalne w tych pułapach cenowy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.pacificdrums.com oraz na stronie polskiego przedstawiciela www.dwdrums.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj