AKG K361-BT: Co oferują nowe słuchawki za 600 PLN?

1

Bezprzewodowe, sterowane gestami i z wbudowanym mikrofonem… Nowe słuchawki AKG K361-BT (Bluetooth) są już dostępne w sklepach i kosztują niewiele ponad 600 zł. Co oferują? Sprawdźmy…

Nowe studyjne modele słuchawek AKG K361-BT, a także K371-BT to tegoroczne nowości zaprezentowane podczas NAMM Show 2020. Są to rozszerzone o łączność bezprzewodową (Bleutooth) znane już od prawie roku modele AKG K361 i K371. Wspominaliśmy o nich przy okazji premiery w artykule:

NAMM 2020: Nowe słuchawki AKG K361-BT i K371-BT do studia i w podróż!

Od około miesiąca oba modele dostępne są już w polskich sklepach, a ich ceny oscylującą w granicach 600 zł za model AKG K361-BT oraz ok. 850 zł za model AKG K371-BT. Przyjrzyjmy się im zatem dokładniej…

AKG K361-BT i K371-BT, podobnie jak wersje bez „-BT”, to wysokiej jakości, komfortowe słuchawki skierowane dla wszystkich oczekujących wysokiej jakości brzmienia, bezprzewodowej wolności i uniwersalności każdego dnia. Po pracy w studio możesz je zabrać ze sobą i odsłuchać swojego miksu albo ulubionych utworów bezprzewodowo i przy użyciu gestów. Zamknięta konstrukcja skutecznie izoluje od otoczenia, dzięki czemu możemy z nich korzystać także w głośnej przestrzeni publicznej. Do tego wbudowany mikrofon, dzięki czemu możemy bez problemu odbierać połączenia telefoniczne i rozmawiać bez potrzeby wyciągania telefonu z kieszeni.

Nowe słuchawki oferują największe w swojej klasie, 50-milimetrowe przetworniki, skuteczność na poziomie 114dB SPL/V przy 1kHz oraz pasmo przenoszenia niespotykane dotąd w podobnych produktach (5 Hz – 40 kHz w K371-BT i 15 Hz – 28kHz w K361-BT).
Oba modele są składane, a ich ciekawe wzornictwo i solidność konstrukcji również nie pozostawia złudzeń, że są to słuchawki dla wymagających użytkowników.

Model AKG K371-BT skierowany są do najbardziej wymagających. Słuchawki ważą jedynie 300 gramów, mogą pracować bezprzewodowo do 40 godzin, są wokółuszną, zamkniętą konstrukcją z doskonałą izolacją oraz owalnymi nausznicami z gąbek doskonale dopasowujących się do ucha. Słuchawki dostarczane są z pokrowcem, dwoma kablami (3 m. i 1,2 m.) oraz przejściówką 3,5mm na 6,5mm.

AKG K361-BT są bardziej przystępne cenowo i lżejsze (260 gramów), dedykowane dla oczekujących wysokiej jakości muzyków, producentów pracujących w studiu oraz będących często w trasie. Ich bezprzewodowe działanie to maksymalnie 24 godziny. W zestawie otrzymujemy również dwa przewody i adapter 3,5mm na 6,5mm.

Na koniec krótka opinia Magazynu Estrada i Studio:

“Brzmią lepiej i bardziej wiarygodnie od niektórych znacznie droższych od nich modeli. Bardzo pomagają przy identyfikacji problemów z miksem (…) dają szeroki, bardzo czytelny dźwięk, niczego nie każą się domyślać, a jednocześnie brzmią atrakcyjnie.”

Więcej szczegółów
Producent: https://www.akg.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj