Zespół FARBEN LEHRE endorserem marki Orange Amps!

1

Gitarzysta grupy FARBEN LEHRE – Konrad Wojda – zdecydował się na odświeżenie swojego kolumnowego setupu gitarowego. Jego wybór padł na modele Orange PPC212 i PPC412.

Marki ORANGE AMPS z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać podobnie jak tytułowych kolumn serii PPC. Czym przyciągają do siebie gitarzystów? Charakterem, który wyróżnia nie tylko kolumny ale cały sprzęt “brytyjskiej pomarańczy”.Doły tych kolumn to rzecz nie do podrobienia. One aż warczą na nas i szczerzą zęby, a jednocześnie uspokajają je bardzo ciepłe środki, których też mamy pod dostatkiem. Całościowo dostajemy ciepły i agresywny sound, które doda pikanterii do czystego kanału i jeszcze bardziej wzmocni przester dając nam ten słynny “gruz”.

Za ich brzmienie odpowiadają głośniki Celestion V30, których w modelu PPC212 mamy dwie sztuki po 12″ zaś w model PPC412 4 sztuki po 12″. Każdy z nich oferuje 60W mocy co przekłada się odpowiednio na 120 W lub 240W mocy! Nie polecamy używać tej paczki w domu. 🙂

Więcej o marce Orange Amps:
Producent: https://orangeamps.com
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl/Orange


Farben Lehre

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 13 płyt studyjnych oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators, Outcasts czy Dritte Wahl. W ostatnich 15 latach zagrali ponad 1500 koncertów, co sytuuje ich w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów.

Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową. Żywiołowe koncerty zawsze grane “na maksa” to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od piętnastu lat zespół gra blisko 100 koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. We wrześniu 2018 ukazała się jedenasta płyta, „Stacja Wolność”. Piętnaście premierowych kompozycji to solidna mieszanka szybkiego, dynamicznego grania oraz klimatycznych utworów, z mocnym, aktualnym przekazem.

Muzyka kapeli jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to “Anioły i demony”, “Dobranoc”, “Ferajna”, “Handel”, “Helikoptery”, “Judasz”, „Ludzie we mgle”, “Matura”, „Nierealne ogniska”, “Spodnie z GS-u”, „Stacja Wolność” czy “Terrorystan”.

FARBEN LEHRE (skład):

  • Wojciech Wojda – wokal, teksty
  • Konrad Wojda – gitara, wokal
  • Filip Grodzicki – gitara basowa
  • Gerard Klawe – perkusja

Więcej o zespole:
https://www.facebook.com/farbenlehreofficial

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj