Nowe gitary Duesenberg w tym sygnatury Tom Bukovac i Jeff DaRosa!

0

Niemiecka marka Duesenberg prezentuje nowe modele gitar elektrycznych (i nie tylko), jakie pojawią się na rynku w roku 2021. Jest na co czekać…

Pierwszą nowością jest Duesenberg Falken o bardzo eleganckiej, a jednocześnie zadziornej linii, obok której nie można przejść obojętnie. Para przetworników Split/King oraz opcja ze stałym mostkiem Wrapper Stop-Tailpiece lub systemem vibrato Radiator Tremola zapewnią szeroką paletę barw, a progi obrobione technologią PLEK gwarantują najwyższą przyjemność z gry.


Duesenberg Senior to z pozoru bardzo prosta konstrukcja typu single cut, ale zastosowanie pickupu Split/King z 3-pozycyjnym przełącznikiem oferuje więcej brzmień niż można by się spodziewać: typowy humbcker, typowy single coil oraz połączenie ich obu!


W obrębie Alliance Series, czyli instrumentów opracowywanych na potrzeby konkretnych muzyków i we współpracy z nimi, pojawią się dwie zupełnie różne gitary. 

Pierwsza z nich to model Duesenberg Tom Bukovac, przemyślana jako wszechstronne narzędzie studyjne dla jednego z najbardziej uznanych gitarzystów sesyjnych na świecie! Jest to konstrukcja semi-hollow, wyposażona w parę humbuckerów Grand Vintage oraz przetwornik piezoelektryczny, który można domiksować w dowolnych proporcjach do sygnału elektrycznego.


Drugi nowy model Duesenberg Alliance sygnuje swoim nazwiskiem Jeff DaRosa z zespołu The Dropkick Murphys. Jest on podobny do wspomnianego wyżej modelu Senior, ale wykończony w kolorze Catalina Green i z dodaną niklowaną nakładką na górną krawędź korpusu.

Wszystkie powyższe instrumenty mają wejść do sprzedaży w maju 2021.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.duesenberg.de/en
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here