Przepowiednia się wypełniła! Nowe gitary Epiphone Prophecy już dostępne

0

Wyczekiwane od styczniowych targów NAMM2020 nowe modele gitar elektrycznych Epiphone z serii Prophecy w końcu trafiły do sprzedaży. Czy warto było czekać?

Trzeba przyznać, że już na zdjęciach nowa odsłona serii Epiphone Prophecy zapowiada się nadzwyczaj smakowicie. Cztery charakterystyczne kształty zapożyczone od najbardziej popularnych gitar marki Gibson: Les Paul, SG, Flying V i Extura – czyli skrzyżowanie modeli Explorer i Futura, ubrano w atrakcyjne wykończenia (włączając w to wzorzyste klonowe topy korpusu) i eleganckie detale, takie jak biały binding czy tradycyjne, prostokątne markery pozycji z trójkątnymi wstawkami.

Epiphone Prophecy Extura
Epiphone Flying V Prophecy

Kiedy spojrzymy na specyfikację, robi się jeszcze ciekawiej! Porządne stroiki marki Grover, siodełko GraphTech, 24 progi oraz szyjka o asymetrycznym profilu czynią z Epiphone Prophecy poważną propozycję dla wymagających gitarzystów. A to jeszcze nie wszystko…

Epiphone Les Paul Prophecy
Epiphone Prophecy SG

Przede wszystkim aktywne przetworniki EMG dotychczas montowane w modelach Prophecy pierwszej generacji zastąpiono (również aktywnymi) pickupami Fishman Fluence, zaprojektowanymi specjalnie dla Epiphone na potrzeby tej nowej serii. Ich unikalną cechą, oprócz ostrego i nowoczesnego brzmienia humbuckerowego, jest możliwość zmiany charakterystyki brzmieniowej na bardziej klasyczną w stylu Gibson Burstbucker lub jasną i sprężystą barwę single coil. Dzięki temu nowe gitary Epiphone Prophecy zaspokoją zarówno potrzeby fanów klasycznego hard rocka jak i nowoczesnych odmian muzyki metalowej. Jak to brzmi? Posłuchajcie sami!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.epiphone.com
Dystrybutor: https://www.lauda-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here