Pathwaves 2020 pod patronatem ADAM Audio

0

W dniach 2-6 listopada w berlińskich Red Bull Studios odbyła się już druga edycja muzycznych warsztatów Pathwaves, której sponsorem po raz kolejny została firma ADAM Audio, producent popularnych monitorów studyjnych.

Pathwaves to seria kilkudniowych warsztatów i indywidualnych sesji mentorskich, których głównym założeniem jest wsparcie pierwiastka żeńskiego w zdominowanej przez mężczyzn branży inżynierii dźwięku. Inicjatywa zapoczątkowana została w roku 2019 przez Jane Arnison, australijską artystkę, realizatorkę nagrań i producentkę muzyczną mieszkającą w Berlinie.

Ma ona na swoim koncie pracę z takimi wykonawcami jak Silverchair, Empire of the Sun, Peaches czy Austra. Od ponad 15 lat zajmuje się także działalnością edukacyjną, jest szefową produkcji BIMM w Berlinie oraz specjalistką ds. produktów Native Instruments i ADAM Audio.

W tym roku wraz z kilkoma innymi lokalnymi producentami Jane Arnison postanowiła ponownie podzielić się swoją fachową wiedzą i doświadczeniem z osobami zainteresowanymi rozwojem w kierunku zawodowej pracy z dźwiękiem, niezależnie od stanowiska – od asystentów i techników po kompozytorów piosenek i producentów. Zajęcia prowadzone w środowisku profesjonalnego studia nagraniowego mają pomóc młodym adeptkom i adeptom realizacji dźwięku rozwinąć skrzydła pod okiem profesjonalnej kadry mentorskiej. Tegoroczne warsztaty obejmują również elementy nauczania online w związku z panującą pandemią COVID-19.

Wsparcie bieżącej edycji Pathwaves przez ADAM Audio realizowane jest w ramach programu Women In Music Online Series 2020 zorganizowanego we współpracy z magazynem MusicTech i ogłoszonego na początku tego roku. Obejmuje on serię bezpłatnych sesji online przeznaczonych dla wszystkich muzyków i producentów, którzy chcą przenieść swoją muzyczną kreatywność i karierę na wyższy poziom. Sześcioczęściowa seria transmisji na żywo składała się z interaktywnych warsztatów i dyskusji panelowych, obejmujących takie tematy jak mastering, miksowanie, A&R i wiele innych, aby aktywnie wspierać kobiety na scenie muzycznej. Nagrania z warsztatów można obejrzeć tutaj:

Więcej o marce ADAM Audio:
Producent: https://www.adam-audio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here