PRS Guitars przedstawia Private Stock Paul’s 85

0

Firma PRS Guitars wprowadza do oferty limitowaną linię gitar. Private Stock Paul’s 85 to specjalna seria ze specyfikacjami wybranymi osobiście przez Paula Reeda Smitha. Model powala na kolana nie tylko z powodu pięknego, klonowego topu – ten ekskluzywny instrument kosztuje tyle, co całkiem przyzwoity, nowiuteńki samochód…

Umówmy się, za cenę niemalże 70 tysięcy złotych można kupić naprawdę niezły samochód, zorganizować najlepszy urlop w życiu albo co tam się komu marzy. Hmm, z całą pewnością znajdą się na świecie tacy, którzy mając “na zbyciu” taką sumkę połaszą się na najnowszego Private Stock Paul’s 85.

Każda gitara z tej kolekcji posiada starannie dobrany top wykonany z czerwonego klonu ze wschodniego wybrzeża. Instrument dostępny jest w głębokim wykończeniu Electric Tiger Glow nakładanym ręcznie przez lutników z zespołu Private Stock. Co ciekawe, pokrywający instrument lakier nitro nie zawiera plastyfikatora i został zaprojektowany tak, aby pękał wraz z upływem czasu.

Oto, co o gitarze mówi jej producent: 

„Wierzymy, że produkcja gitar jest ciągłym procesem odkrywania, a gitara Paul 85 to kwintesencja doświadczeń, które zyskałem dzięki poszukiwaniu, testowaniu i udoskonalaniu zdolności rzemieślniczych w tej dziedzinie. Nie ma lepszego sposobu na zakończenie naszej 35. rocznicy niż prezentując światu te, miejmy nadzieję, magiczne gitary”.

Choć klonowy top gitary jest tym, co najbardziej przykuwa uwagę, trzeba przyznać, że inne użyte tu gatunki drewna też wyglądają bardzo kusząco. Tył instrumentu wykonano bowiem z mahoniu afrykańskiego, a gryf z ciemnego mahoniu peruwiańskiego. Natomiast 22-progowa podstrunnica powstała z wykorzystaniem z honduraskiego drewna różanego, z ładnym klonowym bindingiem. Całość dopieszczają wstawki (ptaki oraz umieszczona na główce data 1985) wykonane z muszli abalone.

Gitara cechuje się także niklowanym hardware, mostkiem PRS Stoptail z mosiężnymi wkładkami i mosiężnymi kołkami oraz zestawem vintage’owych tunerów. Znajdziemy tu także przetworniki PRS TCI Treble i TCI Bass, potencjometry Volume i Tone z trójdrożnym Toggle Switch oraz dwa przełączniki cewkowe Mini-Toggle.

Private Stock Paul’s 85 to bardzo ekskluzywna gitara z limitowanej edycji – dostępnych jest  zaledwie 85 sztuk, a do produkcji wykorzystano bardzo drogie i rzadkie drewno, co tylko podkreśla wyjątkowość instrumentu.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com/
Dystrybutorhttps://fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here