Spitfire Audio i Abbey Road Studios we wspólnym projekcie

0

Firma Spitfire Audio wypuszcza na rynek nowe biblioteki brzmieniowe wyprodukowane we współpracy z kultowym, londyńskim studiem nagraniowym Abbey Road Studios. Abbey Road One to ważące niemalże 70 GB, iście hollywoodzkie brzmienia orkiestrowe.

Studio One w Abbey Road Studios to miejsce, w którym zrealizowano nagrania do tak kultowych filmowych ścieżek dźwiękowych, jak Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władca Pierścieni, czy Avengers: Endgame. I to właśnie w tym samym, ulubionym przez najlepszych kompozytorów muzyki filmowej studio powstał najnowszy plug-in Spitfire Audio.

Wydanie na świat Abbey Road One to swego rodzaju kamień milowy w historii producenta – do nagrań zaproszono bowiem kompletną 90-osobową orkiestrę symfoniczną, a wszystko zarejestrowano w cenionej scenerii Studio One słynącego z niepowtarzalnej akustyki, wyjątkowej obsługi inżynieryjnej i najwyższej jakości mikrofonów i sprzętu nagłaśniającego.

„Abbey Road jest dla większości ludzi synonimem The Beatles, ale dla nas, kompozytorów filmowych, jest to synonim dźwięku kina. Ideą przyświecającą Spitfire Audio jest nagrywanie sampli dokładnie w taki sam sposób, jak nagrywa się partytury — w tym samym miejscu, z tym samym osprzętem i ludźmi –  więc to naturalne, że trafiliśmy do tego kultowego miejsca: Abbey Road Studio One” – mówi współzałożyciel Spitfire Audio, Christian Henson.

„W powietrzu unosi się magia, niemal wyczuwalna energia kompozytorów, którzy tu nagrywali – Johna Williamsa, Jerrego Goldsmitha, Alana Silvestri, Thomasa Newmana… no i oczywiście Edwarda Elgara. Prawie każdy na świecie słyszał utwór muzyczny nagrany w tym pokoju”.
– mówi kolejny współzałożyciel Spitfire Audio, Paul Thomson

Jak mówi szef działu produktów audio w Abbey Road Studios, Mirek Stiles:

„Chociaż nic nie może się równać z nagraniem 90-osobowej orkiestry w Studio One, chcieliśmy umożliwić zarówno początkującym kompozytorom, jak i doświadczonym profesjonalistom uzyskanie tego stopnia magii w zaciszu własnego, często domowego studio. Dla nielicznych szczęśliwców, ABBEY ROAD ONE może stać się przepustką do rzeczywistego świata muzyki filmowej, dla innych będzie to przedsmak marzeń, które jeszcze nie zostały spełnione. Kto wie, może też pojawią się i tacy, którzy ABBEY ROAD ONE wykorzystają w zupełnie niekonwencjonalny sposób. Jestem naprawdę podekscytowany, że Abbey Road Studios w końcu nawiązało współpracę z innowacyjnymi i kreatywnymi umysłami w Spitfire Audio”.

ABBEY ROAD ONE: ORCHESTRAL FOUNDATIONS to zestaw podstawowych dźwięków z biblioteki opartej na zespołach symfonicznych nagranych z udziałem 90-osobowej orkiestry złożonej ze:

  • smyczków (16, 14, 12, 10, 8);
  • instrumentów dętych blaszanych (cztery rogi, cztery trąbki, trzy puzony, dwa puzony basowe, jeden puzon kontrabasowy, jedna tuba i jedna tuba kontrabasowa);
  • instrumentów dętych drewnianych (flet piccolo, dwa flety poprzeczne, dwa oboje, jeden rożek angielski, dwa klarnety, jeden klarnet basowy, dwa fagoty i jeden kontrafagot);
  • perkusji (wykonywana przez trzech muzyków na ogromnym wyborze instrumentów)

Nagrań dokonał czterokrotny zdobywca nagrody GRAMMY, inżynier Simon Rhodes.

To jednak nie koniec informacji. Według zapowiedzi Paula Thomsona już niebawem możemy spodziewać się kolejnych rozszerzeń dla ABBEY ROAD ONE: ORCHESTRAL FOUNDATIONS:

“ABBEY ROAD ONE: ORCHESTRAL FOUNDATIONS będzie towarzyszyć szereg mniejszych, bardziej ukierunkowanych bibliotek selekcji, obejmujących różne style gry i różne grupy instrumentów, ale z bardzo konkretnym naciskiem na każdy pakiet. Kolejne brzmienia inspirowane będą klasycznymi partyturami filmowymi uchwyconymi w Studio One i zaprojektowane będą z myślą o łatwym użyciu, dając kompozytorom możliwość skutecznego dostosowywania i wybierania własnej palety ABBEY ROAD ONE.”

Oprogramowanie do sprzedaży trafi na początku listopada. Obecnie dostępne jest w formie pre-order w cenie 349 EUR.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.spitfireaudio.com/
Abbey Road Studios: https://www.abbeyroad.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj