PRS DW CE 24 Hardtail Limited Edition w akcji! [VIDEO]

189

PRS DW CE 24 Hardtail Limited Edition to kolejna nowość w ofercie amerykańskiego producenta sprzętu gitarowego. Sygnowana przez Dustiego Waringa gitara, choć ma wiele wspólnych cech ze znanym modelem DW CE 24 Floyd, wyróżnia się kilkoma kluczowymi cechami…

Dustie Waring to gitarzysta znany z progresywnego zespołu metalowego Between the Buried & Me. Muzyk od lat związany z marką PRS Guitars opracował w 2019 roku wspólnie z firmą swój sygnowany model PRS DW CE 24 „Floyd”, który cały czas jest dostępny w sprzedaży. Pisaliśmy o nim więcej TUTAJ.

W tym roku postanowiono wprowadzić do oferty model PRS DW CE 24 Hardtail Limited Edition, który jak sama nazwa wskazuje jest limitowany, choć w tym wypadku nie dotyczy to ilości sztuk a czasu. Model ten będzie dostępny do końca rok 2023, jeśli zatem jesteście zainteresowani posiadaniem takiego unikatu to najlepiej skontaktować się z firmą FX Music Group, bedącą przedstawicielem marki w Polsce.

Co czyni ten instrument wyjątkowym?

Jak wspomnieliśmy ma on wiele cech wspólnych z seryjnym DW CE 24 „Floyd”, jednak w nowym modelu postanowiono zamontować stały mostek PRS Plate Style ze strunami przeciąganymi przez korpus. Do tego dwa sygnowane przez muzyka przetworniki Mojotone Dustie Waring Gen 2 Tomahawk, 5-pozycyjny przełącznik oraz pokrętła służące do regulacji głośności i barwy. Mimo innego mostka, instrument wyposażono w takie same blokowane klucze co wersję z floydem, ale mamy tu inne siodełko – bez blokady.

Tak jak wersja “Floyd” jest to konstrukcja bolt-on z klonową szyjką o delikatnie zmodyfikowanym przez gitarzystę promieniu. Na również klonowej podstrunnicy umieszczono 24 progi oraz charakterystyczne ptasie znaczniki choć w tym przypadku ograniczone do konturów. Korpus wykonano z mahoniu, a top z klonu. Menzura wynosi 25 cali.

PRS DW CE 24 Hardtail Limited Edition
PRS DW CE 24 Hardtail Limited Edition [Jade Smokeburst Finish]
Model będzie dostępny w sześciu pięknych wykończeniach w tym także Waring Burst, choć naszym zdaniem niezwykle interesującym jest kolor Jade Smokeburst. To oczywiście tylko i wyłącznie kwestia gustu zatem wybierajcie według własnego uznania 😉

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl