Nowe sygnatury PRS Guitars – SE Mark Holcomb SVN i Dustie Waring CE 24 Floyd

0

Znamy szczegóły dotyczące nowych instrumentów PRS Guitars, sygnowanych przez Dustiego Waringa i Marka Holcomba. Dwa modele, które łączy zarówno piękno wykonania jak i piękno brzmienia. Poznajcie PRS Dustie Waring CE 24 Floyd oraz PRS SE Mark Holcomb SVN.

Dustie Waring i Mark Holcomb to artyści, którzy nie traktują swoich gitar przedmiotowo. Jak sami mówią, poza oczywistą funkcją użytkową, gitara jest swego rodzaju przedłużeniem ich duszy, narzędziem pracy ale i częścią ich życia na scenie i poza nią.
Gitary zapowiadaliśmy już w tekście PRS Guitars prezentuje nowe sygnatury: SE Mark Holcomb SVN i Dustie Waring CE 24 Floyd! oraz w artykule Nowe modele PRS Guitars w serii SE na rok 2020!

PRS Guitars Dustie Waring CE 24 Floyd

Grający Progressive Metal zespół Between the Buried and Me wykreował brzmienie zarówno ciężkie, jak i melodyjne, bujne i mroczne. Takie zapotrzebowanie na wszechstronność bez kompromisów, doprowadziło do opracowania kolejnego już modelu PRS sygnowanego nazwiskiem gitarzysty Dustie Waringa.

Dustie od wielu lat jest zagorzałym zwolennikiem gitar PRS. Już w roku 2014 producent wydał na świat pierwszą jego sygnaturę w limitowanej edycji Custom 24 „Floyd”. Cztery lata później, bo w roku 2018, firma PRS Guitars zaprezentowała drugą gitarę sygnowaną nazwiskiem Waringa, również limitowaną ilościową CE „Floyd”. Po ogromnym sukcesie obu modeli, dochodzimy do roku 2020, czyli gitary o której dzisiaj mowa, pełnowartościowego instrumentu pozbawionego znaczka “Limited Edition” – PRS DW CE 24 „Floyd”.

PRS DW CE 24 Floyd ma konstrukcję Bolt-On z satynowanym klonowym gryfem o delikatnie zmodyfikowanym promieniu z klonową podstrunnicą oraz systemem tremolo Floyd Rose.

Przetworniki i elektronika zastosowane przez muzyka w porozumieniu z producentem (nie na odwrót) są również unikatowe dla zachowania charakterystycznego brzmienia Waringa. Gitarzysta zdecydował się na sprawdzone przez siebie przetworniki Waring Mojotone „DW Tomahawk” będące swoistą mieszanką magnesów ceramicznych i Alnico oraz specjalnej techniki nawijania. Dzięki takim zabiegom, DW Tomahawks mają dużą moc wyjściową i wyraźny dół, przy jednocześnie wyrazistych i czystych górach.
W połączeniu z regulacją głośności i tonu oraz 5-kierunkowym przełącznikiem delikatnie przesuniętym względem poprzedniej sygnatury Dustiego, DW CE 24 „Floyd” jest wygodny, dający radość z gry i inspirację do tworzenia.

Gitarę PRS DW CE 24 „Floyd” wyposażono w satynowy czarny osprzęt robiący naprawdę ogromne wrażenie wizualne. Instrument dostępny jest w pięciu opcjach kolorystycznych: Waring Burst, Gray Black, Faded Blue Smokeburst, Burnt Amber Smokeburs i Black Top.

Specyfikacja techniczna

 • Top – Klon
 • Tył – Mahoń
 • Gryf – Klon
 • Progi – 24
 • Skala – 25″
 • Podstrunnica – Klon
 • Znaczniki – Ptaki PRS
 • Most – Czarna satyna/Floyd Rose 1000 Tremolo w/ Locking Nut
 • Klucze – Czarna satyna/PRS Low Mass Locking Tuners
 • Przetworniki – Mojotone “DW Tomahawk” Treble/Bass (Volume i Tone 5-pozycyjny przełącznik Blade Pickup Selector)

Więcej o gitarze: PRS DW CE 24 „Floyd” 

PRS Guitars Dustie Waring CE 24 Floyd

Model SE Mark Holcomb SVN niewątpliwie wyróżnia się w asortymencie PRS Guitars. Tak naprawdę wszystko dzięki pewnym wyjątkowym cechom, takim jak: 24-progowy klonowy gryf z długością skali 26,5” i promieniem hebanowej podstrunnicy wynoszącym 20″. To jednak nie wszystko, bo dzięki siedmiostrunowej charakterystycznej konstrukcji i elektronice z przetwornikami Holymourb Seymour Duncan Alpha i Omega wydaje się, że gitara będzie gwarantowała optymalną wydajność i artykulację, niezależnie od tego, czy gramy wyrafinowane akordy, czy szybkie solówki.

Gitarę wyróżniają również inne jej elementy, do których zdecydowanie należy piękny czarny osprzęt, most typu Plate Style Bridge, trójpozycyjny przełącznik, czy w końcu potencjometr Tone z funkcją rozłączania cewek.

Mark wraz z PRS Guitars zdecydowali się na dwa dostępne wykończenia – klonowe i orzechowe. Trzeba przyznać, że mimo iż wyboru nie ma zbyt wielkiego, to jednak instrument robi oszałamiające wrażenie.
Piękne lakierowanie gradientowe podkreśla usłojenie obu gatunków drewna, co sprawia że niewątpliwie mamy poczucie obcowania z instrumentem z najwyższej półki.

„Mój SE SVN stał się idealnym odpowiednikiem mojego sześciostrunowego SE i absolutną ostoją w zespole Periphery. Został zaprojektowany jako instrument agresywny, jednak jego podstawowe cechy pozwalają mu być wystarczająco różnorodnym, aby obsługiwać czyste i średnie tony równie skutecznie. Jeśli grałeś na mojej sześciostrunowej gitarze z serii SE, szybko zdasz sobie sprawę z tego jak wiele mój poprzedni sześciostrunowy model wniósł do gitary PRS SE SVN. ”

Mark Holcomb, Periphery

Specyfikacja techniczna

 • Top – Klon lub Orzech
 • Tył – Mahoń
 • Gryf – Klon
 • Progi – 24
 • Skala – 26,5″
 • Promień – 20″
 • Podstrunnica – Heban
 • Znaczniki – Ptaki PRS
 • Most – Czarne/Plate Style Bridge
 • Klucze – Czarne/PRS-Designed
 • Przetworniki – Holcomb Sig Seymour Duncan “Alpha/Omega” (Volume, Tone z funkcją Push/Pull rozłączającą cewki, trójpozycyjny przełącznik Blade Pickup Switch)

Więcej o gitarze: PRS SE Mark Holcomb SVN

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj