Powiew Hiszpanii z Alhambra Z-NATURE

0

Od zawsze wiadomo, że gitara kojarzy się z Hiszpanią i gorącymi południowymi rytmami. I nie inaczej jest przypadku Z-NATURE, instrumentu spod znaku legendarnego hiszpańskiego producenta gitar, firmy Alhambra.

Z-NATURE to klasyka pełną gębą. Nie tylko konstrukcyjnie, lecz również biorąc pod uwagę brzmienie tego instrumentu. Dzięki zredukowaniu do minimum problematyki procesu produkcyjnego, firmie udało się znacząco obniżyć cenę przy zachowaniu walorów brzmieniowych znanych z wysokich modeli Alhambra. Prosta forma, oraz satynowe wykończenie pozostawia otwarte słoje, dzięki czemu instrument bardzo silnie rezonuje tworząc “obłok brzmienia” unoszący się wokół instrumentu.

Gitary produkowane są w całości w Hiszpanii, a materiały użyte do ich produkcji są uważne wyselekcjonowane. I tak, instrument posiada płytę wierzchnią wykonaną z czerwonego cedru, boki, tył oraz gryf wykonane zostały z mahoniu, na którym znajdziemy palisandrową podstrunnicę.
Alhambra Z-NATURE zachowana została w rozmiarze 4/4 z menzurą 650 mm, pozłacanymi kluczami na które nawinięto klasyczne, nylonowe strony.

Gitara w Polsce kosztuje średnio 1100 PLN. Z taką cenę otrzymujemy pełny w brzmienie instrumentu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.alhambrasl.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.adamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here