Orange Amps: Kiedyś wszystko było prostsze…

0

Jeśli myśleliście, że firma Orange Amps dopiero od niedawna zabrała się za tworzenie efektów gitarowych, to byliście w błędzie. Zobaczcie sami jedne z najstarszych, prostych w obsłudze kostek brytyjskiego producenta.

Kiedyś nie tylko życie, ale i budowa efektów gitarowych była znacznie prostsza. Do takiego wniosku doszła chyba ostatnio firma Orange Amps, publikując zdjęcie trzech efektów wyprodukowanych w latach 70′ minionego wieku. Niektóre z nich doczekały się po latach wirtualnych emulacji czy nawiązań konstrukcyjnych innych producentów.

Przyznajcie sami, czyż te małe pudełeczka nie są piękne w swojej prostocie? Zaledwie jeden czy też dwa potencjometry, wejście, wyjście, włącznik – nic nie ma prawa się pomylić, niczego nie naciśniemy przez przypadek, nie pomieszamy pokręteł tak, że przez trzy godzimy będziemy szukać tego brzmienia, o które chodziło…

Z drugiej jednak strony, kiedyś gitarzyści nie mieli aż tak wielu możliwości, jakimi dysponujemy współcześnie. Pięćdziesiąt lat temu nikt nie pomyślał, że komukolwiek uda się wyprodukować wzmacniacz w formie kostki gitarowej. Jak widać, firmie Orange udało się to bardzo dobrze, czego efektem jest całkiem potężny przedwzmacniacz basowy w opakowaniu o wielkości 17×8.5×16.5 cm oraz jeszcze mniejsze pudełko (13.4×6.1×9.9 cm) mieszczące w sobie konkretnie ryczący 20W wzmacniacz gitarowy.

Mowa tu oczywiście o najnowszych modelach Orange Terror Stamp oraz Orange Bass Butler.

Preamp basowy Orange BASS BUTLER już w Polsce!

NAMM 2020: Orange Terror Stamp – nowy wzmacniacz w postaci kostki gitarowej!

Idąc dalej tym torem – nie sposób nie wspomnieć o efektach takich, jak Two Stroke, Fur Coat, Getaway Driver czy Kongpressor, które od swoich znacznie starszych, wspomnianych na instagramowym zdjęciu braci różnią się nie tylko wpadającym w oko wymyślnym wyglądem, ale również nieprzeciętnymi możliwościami brzmieniowymi.

Efekt gitarowy Orange Two Stroke

Dwie premiery Orange Amps! Fur Coat i Getaway Driver

Klasyka i jej prostota, czy nowoczesność i oferowane wraz z nią rozwiązania? Nie znajdziecie jednoznacznej odpowiedzi, co jest lepsze, bo każdy z nas ceni w swojej pracy coś innego. I to od Was zależy, po jaki efekt sięgniecie.

Naszym zdaniem i nie tylko, warto wspominać i doceniać produkty, które ukształtowały świat w sposób, w jaki go teraz widzimy, prawda?

Więcej szczegółów
Producent: https://orangeamps.com
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj