Wyjątkowa kolekcja gitar Joe Doe by Vintage!

0

Podczas tegorocznych NAMM Show, firma Vintage Guitars zaprezentowała owoc współpracy z małą manufakturą – Joe Doe Guitars. Nowa seria nazwana Joe Doe by Vintage, łączy w sobie zarówno technikę lutniczą, jak i pasję do tworzenia nierealnych historii i legend. Najważniejsze jednak jest to, że gitary już dostępne są w Polsce!

Joe Doe, to lutnik i właściciel małej manufaktury Joe Doe Guitars. Każdy jego instrument opatrzony jest bardziej lub mniej ciekawą historią, którą wymyślił Joe i przypisał konkretnemu instrumentowi.
I tak, w głowie budowniczego rodzą się różne historie, w których opisuje on nierealne wydarzenia związane z instrumentem.
My jednak skupimy się na kwestiach technicznych, pozostawiając Wam ewentualny wybór zapoznania się ze wspomnianymi historiami na stronie producenta.
Każdy z poniższych instrumentów kosztuje 2499 zł.

Joe Doe by Vintage Lucky Buck

Gitarę wyróżnia kilka ważnych elementów.
Instrument zbudowano na bazie korpusu semi-hollow z wyjątkowym otworem rezonansowym w kształcie kaktusa Saguaro. Korpus ten wykonano z olchy amerykańskiej w dwóch wykończeniach: Honeyburst lub Black.
Gryf oraz podstrunnicę instrumentu wykonano z klonu (w wersji Honeyburst) lub kompozytu Lignum Rosa (w wersji Black). Główka zaś, to absolutnie wyjątkowy i unikalny design Vintage Joe Doe “Lucky Buck”.
W gitarze znajdziemy klucze i mostek Wilkinson oraz zaprojektowany przez Joe Doe customowy przetwornik w stylu P90.
Gitara JDV001 – Joe Doe Lucky Buck opowie o sukcesie piosenkarza, którym jest Leslie „Lucky Buck” Coal.

Więcej o gitarze i jego historii: Joe Doe by Vintage ~ Lucky Buck ~ Black oraz Joe Doe by Vintage ~ Lucky Buck ~ Honeyburst
Dystrybutor: https://audiostacja.pl/produkty/gitara/vintage-jdv001

Joe Doe by Vintage Salty Dog

Korpus instrumentu wykonano z olchy amerykańskiej w wykończeniu Albatross White z marynarskimi tatuażami. Natomiast gryf i podstrunnicę, na której znajdują się markery “Davy Jones” wykonano z klonu. Główka to ponownie unikalny design Joe Doe “Salty Dog”.
W gitarze znajdziemy również most Wilkinson WVC Distressed Vibrato, klucze Wilkinson, siodełko Graphtech oraz trzy customowe pickupy single-coil zaprojektowane oczywiście przez Joe Doe. Sterowanie odbywa się poprzez pięciopozycyjnym przełącznik oraz potencjometry Volume i Tone x2.
Gdy przyjrzycie się korpusowi gitary JDV003 – Joe Doe Salty, zobaczycie tatuaże przypominające historię weterana wojennego Billa Downey’a i jego wytatuowanej gitary.

Więcej o gitarze i jego historii: Joe Doe by Vintage ~ Salty Dog
Dystrybutor: https://audiostacja.pl/produkty/gitara/vintage-jdv003

Joe Doe by Vintage Jailbird

Podobnie jak w powyższych gitarach, korpus wykonano z olchy amerykańskiej z widniejącymi oznaczeniami “Forever property of Ohio State Penitentiary” na pickguardzie oraz “Ignorance is not an excuse” na boku korpusu.
Gryf wykonano z klonu, a podstrunnicę z Lignum Rosa. Umieszczono na niej 22 progi medium oraz markery w kształcie dziurki od klucza i drutu kolczastego. Gitara posiada również pojedynczy przetwornik przy mostku zaprojektowany przez Joe Doe. Zastosowano mostek i klucze Wilkinson.
Gitara JDV004 Joe Doe Jailbird opowiada mroczną opowieść o więziennym muzykowaniu.

Więcej o gitarze i jego historii: Joe Doe by Vintage ~ Jailbird
Dystrybutor: https://audiostacja.pl/produkty/gitara/vintage-jdv004

Joe Doe by Vintage Punkaster

Korpus gitary wykonano z różnych kawałków olchy, natomiast gryf i podstrunnicę z klonu. Na podstrunnicy znajdziemy m.in. kropki markerów oraz telefon do Kate, która w opowiedzianej historii aktualnie jest nauczycielką geografii i matką bliźniaków.
W gitarze zastosowano ponownie mostek i klucze Wilkinson oraz przetworniki Joe Doe.

Więcej o gitarze i jego historii: Joe Doe by Vintage ~ Punkaster
Dystrybutor: https://audiostacja.pl/produkty/gitara/vintage-jdv005

Joe Doe by Vintage Lucky Betty

Korpus wykonany z olchy ozdobiono grafikami Lucky Betty. Nawiązując do opowiedzianej historii, na odwrocie klonowego gryfu znalazły się życzenia szczęścia złożone przez męża Betty, Big Ala.
Na podstrunnicę wykonaną z Lignum Rosa o promieniu 10″ precyzyjnie nabito 22 progi. Podobnie jak we wszystkich pozostałych modelach Joe Doe by Vintage, w tej również zastosowano klucze i mostek Wilkinson oraz siodełko Graphtech. Gitara posiada pojedynczy mostkowy humbucker Joe Doe, potencjometry Master Volume i Tone, oraz funkcję rozłączania cewek.
Instrument dostępny jest w dwóch wykończeniach kolorystycznych.

Więcej o gitarze i jego historii: Joe Doe by Vintage ~ Lucky Betty
Dystrybutor: https://audiostacja.pl/produkty/gitara/vintage-jdv007

Joe Doe by Vintage Longboard

Podobnie jak w poprzednich modelach, korpus został wykonany z olchy amerykańskiej w wykończeniu Laguna Blue. Gryf zbudowano z klonu i drewna hardwood, a podstrunnicę o promieniu 10″, na której umieszczono 22 progi i abalonowe markery z klonu.
Tu również znajdziemy osprzęt Wilkinson, oraz trzy single typu “Lipstick” Joe Doe. Do korekcji służy pięciopozycyjny przełącznik oraz potencjometry Volume i Tone x2.
W gitarze JDV006 – Joe Doe Longboard, od razu zauważymy podobieństwo do deski surfingowej. Błękitny kolor korpusu ma przypominać historię o Skipie Blake’u, który całe życie spędził nad wybrzeżem oceanu i budował właśnie deski surfingowe.

Więcej o gitarze i jego historii: Joe Doe by Vintage ~ Longboard
Dystrybutor: https://audiostacja.pl/produkty/gitara/vintage-jdv006

Więcej szczegółów
Producent: https://vintageguitarsrus.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here