Werbel Gretsch Keith Carlock Signature Snare

0

Firma Gretsch Drums z dumą przedstawia werbel sygnowany przez Keitha Carlocka, perkusistę takich artystów jak Toto, Steely Dan, Wayne Krantz, James Taylor, John Mayer, Sting, Chris Botti i wielu innych.

Gretsch Keith Carlock Signature Snare (GA5514-KC) to werbel tak wyjątkowy i tak wszechstronny jak firmujący go swoim nazwiskiem perkusista. Jednym z kluczowych wymagań, jakie postawił on przed tym bębnem, była szeroka gama możliwych do uzyskania brzmień i co za tym idzie różnorodnych zastosowań, szczególnie podczas nagrań studyjnych.

Keith Carlock dd zawsze był też wielbicielem werbli z mosiądzu, zarówno jeśli chodzi o brzmienie jak i wygląd – zwłaszcza tych, na których czas odcisnął swoje piętno. Dlatego też pierwszym, naturalnym wyborem materiału na jego sygnowany werbel był właśnie mosiądz. Aby nadać mu od razu dystyngowany, postarzany wygląd, w fabryce Gretsch Drums w USA opracowano specjalny związek odbarwiający mosiężny korpus w charakterystyczny sposób.

Na werbel założono preferowaną przez Carlocka 20-żyłową sprężynę, dającą pożądany zakres dynamiki i poszerzoną paletę barw. Aby nadać werblowi bardziej otwarty charakter, muzyk zdecydował się ponadto na standardowy naciąg Permatone zamiast Permatone Control Sound.

Ponadto Keith Carlock Signature Snare ma krawędzie ścięte pod kątem 45 stopni, odlewane obręcze o grubości 4 mm i klasyczny napinacz sprężyn Gretsch Lightning. Każdy egzemplarz opatrzony jest wewnątrz etykietą identyfikacyjną z rokiem produkcji, własnoręcznie podpisaną przez Keitha Carlocka.

„To nie jest po prostu kolejny werbel. Jest on wyjątkowy pod wieloma względami. Składniki i specyfikacje, które wymyśliliśmy, aby osiągnąć ten wygląd, feeling i brzmienie są po prostu niesamowite. Musicie sami się o tym przekonać!” 

Keith Carlock

A na dobry początek obejrzyjcie i posłuchajcie próbek brzmienia:

Więcej szczegółów
Producent: http://www.gretschdrums.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here