Nowa gitara Ibanez JGM10 Jon Gomm Signature

4
FOTO: Tom Martin

Już we wrześniu pisaliśmy o tym, że Jon Gomm dołączył do grona artystów marki Ibanez, a w styczniu wspominaliśmy, że wśród tegorocznych nowości tej firmy pojawił się model sygnowany nazwiskiem muzyka. Przyjrzyjmy mu się teraz bliżej!

Pierwszą rzeczą, jaka zwraca uwagę w tym instrumencie jest nietypowy, asymetryczny kształt pudła rezonansowego z wyjątkowo głębokim wycięciem w dolnej części. Stoi za tym kilka powodów. Po pierwsze, górna część korpusu po stronie strun basowych jest większa celem uzyskania głębszego brzmienia niskich częstotliwości – zarówno z samych strun jak i perkusyjnych uderzeń imitujących dźwięk bębna basowego. 

Po drugie, mocniejszy cutaway w tym wypadku ma służyć nie tyle łatwiejszemu dostępowi do wysokich pozycji na gryfie, co uzyskaniu odmiennej barwy perkusyjnych stuknięć w pudło – to bardzo niecodzienny sposób spojrzenia na ten element konstrukcyjny, który zadziwił nawet projektantów z firmy Ibanez! Ogólna ergonomia gitary ma też na celu ułatwić wszelkie zabiegi artykulacyjne charakterystyczne dla gry fingerstyle.

Ze względu na szczególne wymagania wypływające ze stylu gry Jona Gomma – jak również jego fanów, naśladowców i podobnych mu kolegów po fachu – w modelu Ibanez JGM10 istotną rolę odgrywa odpowiednia elektronika. Aby jak najlepiej oddać wszystkie zróżnicowane niuanse szeroko pojętej techniki fingerstyle, gitarę wyposażono w aktywny pickup Fishman Rare Earth Mic Blend w otworze rezonansowym (łączący cewkę elektromagnetyczną z mikrofonem pojemnościowym), a także czujnik Fishman Tap zbierający uderzenia w pudło rezonansowe.

Całość połączono z preampem Fishman PowerTap Earth Blend, z którego wyjść możemy sumą sygnałów przez zwykły kabel gitarowy lub, dzięki zastosowaniu dodatkowego wyjścia jack stereo, wypuścić wszystkie trzy sygnały oddzielnie do miksera lub interfejsu audio!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

4 KOMENTARZE

  1. […] Cechy konstrukcyjne, takie jak: korpus typu Jumbo Asymmetrical , podstrunnica z hebanu Macassar, płyta rezonansowa z Thermo Aged Sitka Spruce gwarantują brzmienie i stabilność, elektronika Fishman Rare Earth Blend z Tap 3 Source Pickup System, stalowe progi czy customowy futerał z fiberglassu sprawiają, że jest to flagowy model w aktualnej ofercie gitar akustycznych firmy Ibanez na 2021 rok. Szerzej model ten opisywaliśmy w naszym artykule: TUTAJ […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj