NAMM 2022: Walrus Audio LORE Reverse Soundscape Generator

270
Walrus-Audio-LORE

Nowością od Walrus Audio przygotowaną na targi NAMM 2022 będzie efekt o dość długiej nazwie LORE Reverse Soundscape Generator, którego działanie można w skrócie określić jako brzmienia przestrzenne – ale to trochę zbyt ogólne spojrzenie na sprawę… Przyjrzyjmy się więc szczegółom!

Nowy efekt Walrus Audio LORE to maszyna do tworzenia przestrzennych, ambientowych brzmień, opartych na odwróconym opóźnieniu sygnału i pogłosie, wykorzystująca w tym celu dwa połączone szeregowo układy DSP – każdy z własną, analogową ścieżką sprzężenia zwrotnego, które organicznie ze sobą współgrają, otwierając szerokie pole dla dźwiękowych eksperymentów.

Urządzenie oferuje 5 programów, zawierających różne kombinacje algorytmów i parametrów:

  • Program 1 łączy opóźnienie wsteczne (Reverse Delay) i odwrócony pogłos (Reverse Reverb), z naciskiem na organicznie oddziałujące ścieżki sprzężenia zwrotnego.
  • Program 2 (Reverse Delay + Octave Up Reverb) to „powietrzny pogłos”, który dodaje wysoką oktawę w ścieżce sprzężenia zwrotnego, tworząc ambientową przestrzeń.
  • Program 3 (Reverse Delay + Octave Down Reverb) to „ciemny pogłos”, który zapewnia niską oktawę ze zniekształceniami harmonicznymi i filtrami.
  • Program 4 (Reverse Reverb + Forward Reverb) to swoisty efekt podwójnego pogłosu, z których pierwszy jest odwrócony, a drugi „normalny“; można je dodatkowo wzbogacić o oktawę w górę i w dół, a wielkość i ton modelowanego pomieszczenia można regulować poprzez kontrolę czasu. 
  • Program 5 (Pitch Delay + Pitch Delay) wykorzystuje dwa dynamicznie oddziałujące na siebie algorytmy „pitch delay“, które tworzą złożone struktury harmoniczne poprzez przeplatające się sprzężenia zwrotne; przy wyższych czasach opóźnienia działa jak sekwencer, a przy niższych, jak harmonizer!

Walrus-Audio-LORE

Ponadto LORE oferuje kilka chwilowych funkcji, takich jak Dive / Rise (zmienia prędkość odtwarzania, powodując momentalne podniesienie lub opuszczenie wysokości dźwięku) wyzwalanych przez wciśnięcie obu przycisków nożnych naraz. 

Ale jeśli te wszystkie opisy wydają się wam zbyt zawiłe, po prostu sami posłuchajcie próbek brzmienia Walrus Audio LORE i zobaczcie, co potrafi!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.walrusaudio.com
Dystrybutor: https://ragtime.pl