NAMM 2022: Mixland Rubber Band Compressor v2

0
Mixland Rubber Band Compressor v2

Plugin Rubber Band Compressor, przedstawiony jakiś czas temu przez firmę Mixland jako ciekawostka czy branżowy żart, doczekał się drugiej wersji, która wydaje się całkiem poważnym i pomysłowym narzędziem do pracy z dźwiękiem.

Rubber Band Compressor v2 został gruntownie przeprojektowany i zbudowany zupełnie od nowa. Developerzy z Mixland poprawili tym samym jakość dźwięku oraz wprowadzili nowe funkcje. Wersja 2 wykorzystuje oryginalne algorytmy kompresora Rubber Band ze zaktualizowaną technologią modelowania, co zapewnia wyższą jakość przetwarzania i szybsze działanie. 

Podstawową koncepcją jest wciąż rozciąganie symulowanej gumki. Mówiąc bardziej naukowo, jest to „kompresja oparta na naprężeniu o współczynniku wykładniczym, który cofa się mocniej w zależności od tego, jak daleko ją naciągniesz”.

Mixland-Rubber-Band-Compressor-v2_front

Dodatkowymi elementami jest całkowicie nowy tryb FET, uzupełniający emulację kompresji VCA, regulowany korektor półkowy z ruchomymi punktami częstotliwości, 3 nowe tryby brzmieniowe (Vintage, Flat i Modern), nowe opcje Tape Saturation oraz Limiting koloryzujące dźwięk.

Można więc powiedzieć, że o ile wersja pierwsza była raczej eksperymentem i manifestem nowatorskiej idei, to w wersji drugiej wtyczka Mixland Rubber Band osiąga pełną dojrzałość i gotowość bojową.

Rubber Band Compressor v2 można kupić za 50 USD na mixland.io, a właściciele pierwotnej wersji wtyczki mogą dokonać aktualizacji za 25 USD. Dostępna jest też 14-dniowa, darmowa wersja próbna. Wtyczka działa w systemach Windows 7 i wyższych, macOS 10.7 i wyższcyh, w 64-bitowych formatach AAX, VST i AU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj