Michael Reid z PRS Guitars i gitara o nazwie Harpia

0

Firma PRS Guitars zaprezentowała właśnie dzieło Michaela Reida, jednego z pracowników i twórców marki PRS. Gitara miała być prezentem od prezesa firmy, a zostanie wylicytowana na rzecz dzikich ptaków w rejonie lasów tropikalnych Ameryki Południowej. Gitarę nazwano Harpia, na cześć jednego z największych gatunków ptaków drapieżnych na świecie.

Harpia (gitara), to najmłodsze dziecko Michael Reida, pracownika firmy PRS Guitars, którego historia sięga początków firmy z roku 1980.
Michael tworzył instrumenty dla największych sław, w tym pierwszą gitarę dla Carlosa Santany.
Reid odpowiada w firmie m.in. za zaopatrzenie fabryki w drewno. To właśnie on był jednym z pomysłodawców ubiegłorocznej akcji recyklingowej, o której wspominaliśmy w artykule “PRS SE – Exotic Tops już w Polsce!”
Pasją Michaela i wielką miłością są drewno i dzikie zwierzęta. Tak właśnie pojawił się pomysł, by gitarę zlicytować na rzecz zagrożonych gatunków dzikich ptaków zamieszkujących lasy tropikalne Ameryki Południowej.

Harpia (Harpia harpyja) – jeden z największych ptaków drapieżnych Ameryki Południowej, zamieszkujący tereny od południowego Meksyku, do północnej Argentyny. Gatunek silnie zagrożony wyginięciem. I mimo, że jest jednym z największych gatunków ptaków drapieżnych Ameryki Łacińskiej, przez natarczywą działalność człowieka zatraca naturalne siedliska.

IUCN uznaje gatunek za bliski zagrożenia (NT, Near Threatened) nieprzerwanie od 1994. Gatunek występujący na szerokim obszarze, ale stosunkowo rozproszony i rzadki, oraz powoli się mnożący, przez co jest szczególnie wrażliwy na odstrzał.

Gitara Harpia, to bardzo wyraźny gest w kierunku obrońców przyrody. Warto oczywiście w tym momencie dodać, że instrument, podobnie jak seria Exotic, wykorzystuje odzyskane drewno z brazylijskich konstrukcji (domy, mosty). Drewno, jakie wykorzystano do budowy instrumentu, to Peroba Rosa, Peroba Do Campo i hiszpański cedr.
Podstrunnicę wykonano z brazylijskiego palisandru.

Gitarę wyposażono w przetworniki PRS 85/15, złoty hardware, mostek Gen 3 Tremolo, Phase III Tuners, przełącznik 5-Way Blade Switch.
Na płycie wierzchniej znajduje się zaprojektowana i wykonana przez Floyda Scholza rzeźba wspomnianej wcześniej Harpii Wielkiej.
Prezentację instrumentu znajdziecie w poniższym filmie.

Więcej szczegółów:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here