Instytut Las debiutuje z Live Session w studiu Dobra 12

0

Dziś coś dla fanów muzyki gitarowej. W połowie października miała miejsce premiera materiału, który zespół Instytut Las zarejestrował w Studiu Dobra 12 w Białymstoku. Wydarzenie, do którego wysłuchania dziś Was zapraszamy miało formę Live Session.

Instytut Las zrodził się podczas wspólnych spotkań muzycznych Rafała, do tej pory realizującego swoje pomysły jako kompozytor i gitarzysta w Ocean of Noise, a także Michała, który za perkusją w ostatnich latach zasiadał wielokrotnie, m.in. w Orphanage named Earth czy w Skorupach. To właśnie Skorupy były miejscem, gdzie docierali się muzycznie razem z Tomkiem, który ze swoją gitarą dość szybko został ponownie zaproszony do współpracy.

W takim oto trio zarysowały się charaktery i szkice utworów, które z osiągnięciem finalnego kształtu czekały cierpliwie do momentu dołączenia Marcina, czwartego czy nawet piątego z przesłuchiwanych na przestrzeni miesięcy basistów. Dopiero wtedy uznano skład za kompletny. Od teraz podwaliny Instytutu miały szansę na naturalny rozkwit…
W istocie, następne kilka miesięcy zaowocowało powstaniem debiutanckiego materiału. Zgodnie uznając to za najlepszą i najbardziej naturalną formę, zarejestrowany on został podczas sesji na żywo w białostockim studiu Dobra12, we wrześniu 2020 roku.

Więcej o zespole na https://www.facebook.com/instytutlas/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here