Dwie gitary Eddiego Van Halena na aukcji Julien’s Icons & Idols Trilogy

0

Dwie gitary Eddiego Van Halena trafią na aukcję organizowaną przez dom aukcyjny Juliens Auctions. Gitary opatrzone są autografem artysty i mają kosztować od 40 000 do 80 000 dolarów.

Julien’s Icons & Idols Trilogy to seria aukcji charytatywnych, podczas których uczestnicy będą mieli okazję wylicytować istne skarby ze świata sportu, Hollywood oraz Rock ‘N’ Rolla. Aukcje z tej ostatniej kategorii odbywać się będą w piątek 4 grudnia i sobotę 5 grudnia, na żywo w Beverly Hills i online na www.juliensauctions.com.

Podczas tych dwóch dni na sprzedaż trafi ponad 700 historycznych artefaktów i pamiątek reprezentujących legendarnych artystów muzycznych łączących się ze wszystkimi gatunkami. Zajdziemy tu przedmioty należące do takich legend, jak Kurt Cobain, Nirvana, Prince, Elvis Presley, The Beatles, Madonna, Michael Jackson, Johnny Cash, Jim Morrison, Rolling Stones, Queen, David Bowie, The Police, Guns N ‘Roses, Bob Marley, Elton John, Whitney Houston, Little Richard, Cher i wielu innych.

Wracając jednak do gitar Eddiego Van Halena – sam pomysł wystawienia gitar na aukcję pojawił się jeszcze przed śmiercią artysty. Obydwa sprzedawane instrumenty zachowane są w oryginalnym stanie i reprezentują różne okresy w karierze gitarzysty.

2004 EVH Charvel Art Series

Instrument wystawiony na aukcję jest oczywiście podpisany przez Eddiego i w zestawie z nim kupujący otrzymuje dokumentację, w tym zdjęcia prezentujące muzyka nakładającego paski taśmy na korpus oraz zdjęcia z koncertu w San Antonio. Ta gitara w czarno-białe paski jest oparta na słynnym Frankenstracie z 1978 roku, używanym na pierwszym albumie Van Halen.
EVH Charvel ma klonową szyję i podstrunnicę, główkę w stylu Fender Stratocaster z numerem #54 z tyłu i humbucker EVH.

2004 EVH Charvel Art Series

Bryan Cash Kramer

Pasiasty czerwono – biało – czarny Kramer został podarowany przyjacielowi Eddiego, Bryanowi Cashowi, właścicielowi Cash’s Centenary Oyster House w Los Angeles. Na korpusie znajduje się odręczny napis: „Yo Bryan / Let’s get shucked up / Eddie Van Halen 5150”.
Gitara posiada klonową szyję i podstrunnicę z czarnymi znacznikami w formie kropek, spiczastą główkę Kramer z kluczami maszyn Kramer, pojedynczy humbucker i Floyd Rose tremolo.

Bryan Cash Kramer

„Przygotowując się do naszej corocznej aukcji Icon & Idols: Rock and Roll, byliśmy zdumieni, słysząc smutną wiadomość o śmierci Eddiego Van Halena. Jesteśmy zaszczyceni, mogąc zaprezentować na naszym wydarzeniu dwie kultowe gitary należące do jednego z największych i najbardziej utalentowanych gitarowych bohaterów rocka”. – mówi Darren Julien, prezes Julien’s Auctions

Więcej szczegółów:
Dom aukcyjny: https://www.julienslive.com/m/view-auctions/catalog/id/357

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here