IK Multimedia TONEX Capture – jak to działa?

0
ik-multimedia-tonex-capture

Firma IK Multimedia, znana przede wszystkim z gitarowej aplikacji AmpliTube czy monitorów studyjnych iLoud, przedstawia TONEX Capture – nowe narzędzie do samodzielnego modelowania brzmienia wzmacniaczy i kolumn gitarowych oraz reampingu.

TONEX Capture od IK Multimedia to urządzenie pozwalające na przechwycenie profilu brzmieniowego fizycznego wzmacniacza gitarowego, aby móc go używać w formie wirtualnej w ramach pluginu w programie DAW. Sprawdźmy jak to działa…

Aby to zrobić, należy podłączyć wyjście liniowe z interfejsu audio do wejścia liniowego TONEX Capture, a następnie stąd przekazać sygnał instrumentu dalej do wzmacniacza. Teraz mamy dwie możliwości: 

  • możemy przechwycić profil samego wzmacniacza, wychodząc z niego wyjściem liniowym z powrotem do TONEX Capture lub wpinając urządzenie IK Multimedia pomiędzy wzmacniacz a kolumnę (aby zapewnić odpowiednie obciążenie końcówki mocy);
  • możemy też z pomocą mikrofonu przystawionego do głośnika zarejestrować brzmienie całego zestawu lub wzmacniacza combo.

Ponadto TONEX Capture może nam posłużyć do reampingu już wcześniej nagranych, czystych śladów gitary, z użyciem dowolnych, fizycznych wzmacniaczy i efektów. Innym sposobem wykorzystania TONEX Capture jest włączenie zewnętrznych efektów gitarowych do naszego łańcucha sygnałowego na pokładzie komputera.

tonex-capture

Jak widać, możliwości wykorzystania TONEX Capture jest kilka, a dzięki swojej wszechstronności oraz prostocie obsługi może być to urządzenie, które wkrótce na stałe pojawi się w studiach nagrań oraz domowych zestawach nagrywających gitarzystów.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ikmultimedia.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

CZYTAJ TAKŻE:

IK Multimedia AmpliTube TONEX zasilany sztuczną inteligencją!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj