Hartke HD500. Wzmacniacz basowy dla wymagających

0

Hartke HD500 ma wiele argumentów za tym, by się nim zainteresować. Drzemie w nim duża moc i świetne brzmienie, a wszystko to zawarte jest w lekkiej obudowie.

HD500 to sporej mocy combo basowe wykorzystujące wzmacniacz klasy D i dwa 10″ opatentowane głośniki z magnesami neodymowymi znane pod nazwą HyDrive.
Technologia HyDrive, to bardzo ciekawe rozwiązanie łączące papier i aluminium, z których wykonano hybrydową membranę stożkową. Drugim elementem HyDrive są przetworniki niskotonowe. Takie połączenie pozwoliło na wykonanie wzmacniacza o głębokim, ciepłym i okrągłym brzmieniu, które w razie potrzeby zabrzmi również agresywnie i bardzo dynamicznie. Niską wagę wzmacniacza (jedynie 16 kg) osiągnięto dzięki wykorzystaniu magnesów neodymowych.

Hartke HD500 nie przyciąga klientów mnogością gałek i potencjometrów. Jego ustawienia zawierają się jedynie w kilku standardowych parametrach, takich jak Volume, Bass, Mid oraz Treble. Na panelu ustawień HD500 znajdziemy jednak coś jeszcze – parametr Shape.
Dzięki tej funkcji, gitarzysta może dopasować wzmacniacz do różnych częstotliwości jakie oferują instrumenty i w ten prosty sposób zmienić, a w zasadzie podrasować brzmienie swojej gitary. Dodatkowo do dyspozycji mamy jeszcze wejście stereo 1/8″ Aux, a także gniazdo wyjściowe 1/4″ do słuchawek.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.samsontech.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here