Gitara Gretsch G6131-MY Malcolm Young Signature Jet™ i jej nowa prezentacja

726

Mimo iż gitara Gretsch G6131-MY Malcolm Young nie jest “świeżą bułeczką”, to nadal wzbudza ogromne zainteresowanie zarówno wśród fanów marki, jak i samego gitarzysty AC/DC. Dziś o tym charakterystycznym instrumencie opowie Scott Ian z zespołu Anthrax.

Kto poza samym Malcolmem mógłby lepiej zaprezentować instrument taki jak Gretsch G6131-MY? Wydaje się, że producent znalazł absolutnie właściwą osobę do tego zadania. Jest nią założyciel zespołu Anthrax i wieloletni przyjaciel Malcolma, Scott Ian.

O gitarze zdążyliśmy już napisać w krótkim tekście zatytułowanym Gretsch G6131-MY Malcolm Young Signature Jet™ , czyli hołd złożony gitarzyście AC/DC

Gitara Gretsch G6131-MY, to wielki hołd oddany gitarzyście AC/DC. Poza mahoniowym korpusem pokrytym cienkim, satynowym lakierem, mahoniowym gryfem z hebanową podstrunnicą oraz mostkiem Space-Control z hebanową podstawą, gitara ma te same puste otwory po humbuckerach, jak oryginalny model Malcolma. Jest to bodaj najmocniejszy akcent świadczący o wielkim szacunku jakim został obdarzony gitarzysta przez producenta.
Instrument posiada tylko jeden mostkowy humbucker TV Jones Power’Tron, którego brzmienie niemal kopiuje to, które znamy z gitary Malcolma.

Więcej szczegółów:
Producent: www.gretschguitars.com