D’Addario American Stage Cable: wyjątkowa seria kabli scenicznych!

558

O wyjątkowych cechach i właściwościach rodziny kabli American Stage od D’Addario wspominaliśmy przy okazji targów Musikmesse 2018. Dziś o nich nieco szerzej…

D’Addario American Stage to seria kabli, które zostały stworzone po to aby spełniały i wytrzymywały trudy sceny i koncertów w każdych warunkach. Zarówno muzycy jak i realizatorzy oczekują od kabli niezawodności, wytrzymałości i wygląda na to, że cała rodzina American Stage spełnia je w 100 procentach!

Na ich wyjątkowe cechy składa się 5 bardzo istotnych elementów:

  1. HelioFused™: to specjalny rodzaj lutowania przewodu do wtyczki w promieniu 360 stopni, przez co, jak zapewnia producent, lut jest o wiele pewniejszy i wytrzymalszy, a także przewodzi dużo lepiej.
  2. D’Addario’s patented Geo-Tip™: to zdecydowanie lepsza konstrukcja wtyczki gwarantująca m.in. dużo lepsze trzymanie w gnieździe. Producent twierdzi, że zapewnia ono najbezpieczniejsze połączenie. Opatentowana przez D’Addario specjalna końcówka kabla instrumentalnego Geo-Tip współpracuje z dowolnym gniazdem, aby zapewnić Ci jak najbezpieczniejsze i godne zaufania połączenie.
  3. Zoptymalizowana pojemność kabla: aby zapewnić czysty, bez żadnych zabarwień sygnał, producent używa wyprodukowanej w USA, specjalnej miedzi bezołowiowej 22AWG o zoptymalizowanej pojemności (28pF/ft), a następnie osłania go 95% ocynowanym oplotem miedzianym audiofilskiej jakości. Rezultatem tej jakości użytych materiałów i zaawansowanych metod inżynieryjnych jest naturalny sygnał, pozbawiony hałasów manipulacyjnych czy interferencji.
  4. Złącze Aerospace: w przypadku kabli mikrofonowych XLR, producent zastosował specjalną technologię złącza zagniatanego, wykorzystywaną w przemyśle lotniczym, która jest gwarantem wyjątkowej wytrzymałości i wydajności.
  5. Kill Switch: to z kolei patent wykorzystany w kablach instrumentalnych. Kill Switch to specjalny przycisk, który odcina dźwięk/sygnał podczas wyciągania kabla z gniazda bez niepotrzebnych trzasków.

W ofercie serii kabli American Stageoprócz wspomnianych wyżej kabli instrumentalnych i mikrofonowych znajdziemy także tzw. patche, czyli krótkie kable do np. łączenia efektów. Oferowane długości to 10, 15, 20, 25 i 30 cali. Oferowane są wtyki proste oraz pod kątem 90 stopni.

Więcej szczegółów:
Producent: http://www.accessories.daddario.com/AmericanStageCables
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

Zapraszamy także do obejrzenia materiału video z Musikmesse 2018: