Eventide Blackhole Pedal: poznaj możliwości kultowej wtyczki w wersji gitarowego efektu!

3

Kultowy plugin typu reverb marki Eventide, o mrocznej i kosmicznej nazwie “Blackhole”, doczekał się sprzętowej wersji w formie typowego gitarowego stompboxa. Jak wygląda obsługa i możliwości nowego efektu? Zobaczcie koniecznie prezentację, przygotowaną przez Daniela Keslera!

Firma Eventide znana jest z najwyższej klasy studyjnych efektów przestrzennych. Rok temu pisaliśmy o tym świetnym efekcie pogłosowym, który korzysta z tych samych algorytmów, co absolutnie kultowy proces efektowy DSP4000 Ultra-Harmonizer. Wtedy producent chwalił się o wprowadzeniu tej wtyczki w formie samodzielnej aplikacji dedykowanej na systemy iOS. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W połowie września tego roku producent zrobił kolejny ważny krok przedstawiając ten potężny procesor w formie gitarowego efektu podłogowego. Eventide Blachhole Reverb Pedal to prawdziwa “kosmiczna czarna dziura”, kiedy w nią wpadniesz możesz już się z niej nie wydostać. Potężny i praktycznie nieograniczony potencjał w niej drzemiący zadowoli nie tylko gitarzystów ale również klawiszowców, wokalistów a także producentów muzycznych, którzy wolą korzystać z wersji hardware’owych swoich efektów.

Poprzez MIDI, za pomocą oprogramowania Eventide Device Manager (EDM), do jego pamięci możemy załadować aż 127 presetów. Dodatkowo, dzięki możliwości podłączenia pedału ekspresji w czasie rzeczywistym mamy dostęp do wielu parametrów, a tryby pracy Infinite ModeFreeze Mode oraz Catchup Mode są wręcz stworzone dla muzyków, którzy reverb traktują jako istotne narzędzie improwizacji.

Jeśli chcecie poznać jego możliwości to zapraszamy Was do objerzenia poniższego materiału video:

Przy okazji zapraszamy Was do zapoznania się z innym ciekawem efektem, który mieliśmy okazję przetestować w ubiegłym roku – Eventide Rose:

Więcej szczegółów
Producent: https://www.eventideaudio.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here