Ewolucja mikrofonów Sennheiser evolution przez ostatnie 20 lat…

1
sennheiser-evolution-e965_top
Sennheiser e 965

W ubiegłym roku pisaliśmy o 20-tej rocznicy powstania znakomitej serii mikrofonów evolution marki Sennheiser. Dziś mamy dla Was krótki rys historyczny jak seria tych mikrofonów ewoluowała przez te wszystkie lata.

Na początek zapraszamy Was do naszej ostatniej publikacji poświęconej 20-tej rocznicy powstania serii evolution: https://uptone.pl/scena/sennheiser-evolution-to-juz-20-lat

A teraz czas na kilka faktów z historii serii mikrofonów Sennheiser evolution:

 • 1998 – firma Sennheiser wprowadza na rynek muzyczny serię mikrofonów evolution. W jej szerokiej ofercie znalazły się modele obejmujące wszystkie możliwe potrzeby artystów. Seria obejmuje mikrofony wokalne e825, e835 i e845 oraz mikrofony instrumentalne e602, e604, e608 i e609. Był to pierwszy krok, który okazał się ogromnym sukcesem. Mikrofony odniosły ogromną popularność.

 • 1999 – to bezrzewodowa (r)ewolucja! Sennheiser postanowił wprowadzić do oferty linię mikrofonów bezprzewodowych evolution Wireless do zastosowań scenicznych, telewizyjnych i radiowych.

 • 2000 – producent wprowadza pierwszy mikrofon pojemnościowy w linii Sennheiser evolution. Model e865, bo o nim mowa, był wynikiem współpracy firmy ze Stingiem i jego realizatorem dźwięku Vishem Wadi.

 • 2003 – Sennheiser wprowadza mikrofony serii e900, w tym kardioidalny e935 i superkardioidalny e945. W tym samym czasie ukazuje się także druga generacja bezprzewodowych systemów: evolution Wireless G2.

 • 2004 – Seria e900 zostaje poszerzona o modele instrumentalne, w tym e901, e906 czy pojemnościowy e914.

 • 2008 – producent wypuszcza flagowy model pojemnościowy serii evolution, wokalowy e965. Wykonany został w technologii wielko-memebranowej. Producent wyposażył go także w przełącznik pozwalający pracować jako konstrukcja kardioidalna lub super-kardioidalna.

 • 2009 – Wprowadzenie na rynek trzeciej generacji mikrofonów bezprzewodowych evolution Wireless G3. Synchronizacja bezprzewodowa przez port podczerwieni, szerszy zakres przestrajania i wymienne kapsuły mikrofonowe pozwoliły na zupełnie nowy i zdecydowania lepszy komfort pracy.

 • 2011 – Sennheiser jako pierwszy producent systemów bezprzewodowych wprowadza rozwiązanie pracujące w wolnej częstotliwości 1800 MHz. Było to związane z zamknięciem częstotliwości UHF od 790 do 862 MHz dla mikrofonów bezprzewodowych w Europie.

 • 2013 – Wprowadzenie mikrofonu e835 fx, dedykowanego do współpracy z procesorami wokalowymi marki TC-Helicon.

 • 2015 – Sennheiser wprowadza na rynek serię evolution Wireless D1, serię mikrofonów radiowych, która daje dostęp do transmisji bezprzewodowej dzięki cyfrowej technologi w zakresie 2,4 GHz bez licencji na całym świecie. W tym samym roku interfejs SL DI 4 XLR Dante sprawia, że cała seria evolution Wireless jest gotowe do integracji z sieciami Dante audio-over-IP.

 • 2018: No i wreszcie po 9 latach, producent wprowadza najnowszą i najbardziej zaawansowaną serię bezprzewodową evolution Wireless G4, o której pisaliśmy już kilkukrotnie.

Bardziej szczegółową historię całej marki Sennheiser poznacie TUTAJ: https://en-us.sennheiser.com/about-sennheiser-at-a-glance-animated-history

Więcej szczegółów
Producent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj