Dean Guitars Colt Bigsby w/Piezo Vintage White – uniwersalna klasyka

0

Subtelna w brzmieniu, dopracowana w najmniejszym calu, jest nie lada gratką dla miłośników marki Dean Guitars i cieplejszych rock’n’rollowych brzmień. Dziś przedstawiamy nowość na 2020, gitarę Colt Bigsby w/Piezo w wykończeniu Vintage White.

Dean Guitars Colt Bigsby w/Piezo Vintage White, to instrument stworzony przez firmę kojarzoną raczej z mocnymi brzmieniami. Gitara w subtelny sposób polaryzuje ofertę producenta dając alternatywę fanom marki, poszukujących cieplejszych i tym samym delikatniejszych brzmień. Jeśli chcielibyście szerzej poznać ofertę Dean Guitars, zapraszamy do naszych publikacji. Znajdziecie je w linku https://uptone.pl/tag/dean-guitars

Dzięki półotwartej konstrukcji i zastosowaniu magnetycznych przetworników DMT Design Gold z przetwornikiem piezo, gitara Colt Bigsby w/Piezo Vintage White jest niewątpliwie instrumentem dla dość określonej grupy odbiorców.

Bardzo ciekawym konstrukcyjnie rozwiązaniem są oddzielne potencjometry Volume dla humbuckerów i piezo. Żeby jednak dopiąć wszystko w całość, producent zaoferował również dwa niezależne wyjścia – Magnetic/Stereo i Piezo/Mono.

Na ogromną uwagę zasługuje również wyposażenie instrumentu. Otóż w gitarze znalazł się jeden z najbardziej docenianych mostów, czyli najprawdziwszy w świecie Bigsby Original Tremolo.

O estetyce nie zamierzam zbyt wiele pisać. Każdy widzi, to co chce zobaczyć, a ja widzę piękno wykończenia w kolorze Vintage White, złote zdobienia i piękną formę. Zatem pisanie o tym co ładne, byłoby zdecydowanie nieobiektywne. Oceńcie sami, choć w mojej ocenie werdykt może być tylko jeden…

Na zakończenie trzeba również przypomnieć, że z modelem Colt Bigbsy w/Piezo mieliśmy już do czynienia w ubiegłym roku. Jednak producent wprowadził kilka znaczących zmian. Jedną z nich, zauważalną oczywiście na pierwszy rzut oka jest wykończenie. Ubiegłoroczny model oferowany był w kolorze Aqua, a nie jak dziś Vintage White. Brakowało w nim również tych ekskluzywnych wykończeń w kolorze złota.

Konstrukcyjnie, gitara z ubiegłego roku oferowała niemalże tę samą specyfikację, z tą jednak różnicą, że Aqua miała podstrunnicę wykonaną z Pao Ferro, co nie każdemu przypadnie do gustu. W tym roku producent zastosował klasyczne rozwiązanie, czyli podstrunnicę ze starego dobrego hebanu.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.deanguitars.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj