Bezgłówkowe gitary Ibanez Quest – w tym sygnatura Ichika Nito!

2

Po serii bezgłówkowych gitar basowych EHB Short Scale przyszedł czas na pierwsze produkcyjne modele gitar elektrycznych tego typu w katalogu firmy Ibanez – a jednym z nich jest sygnatura Ichika Nito ICHI10.

Ibanez ICHI10 ma korpus z drewna nyatoh oraz przykręcaną, 3-częściową szyjkę z wypiekanego klonu i bubingi. Na podstrunnicy z klonu pawie oko, również przypiekanego, znajdziemy 24 progi Jescar EVO Gold oraz markery pozycji z macicy perłowej przesunięte do dolnej krawędzi.

Elektronikę stanowią 3 pasywne przetworniki R1 na magnesach Alnico, z 5-pozycyjnym przełącznikiem wyboru konfiguracji, dodatkowym mini przełącznikiem Alter Switch i wspólną regulacją głośności i barwy. Osprzęt uzupełnia mostek Ibanez Mono-Tune. W komplecie z gitarą dołączony jest firmowy futerał.

Posłuchajcie, jak brzmi Ibanez ICHI10 w rękach jego współtwórcy oraz poznajcie kulisy powstania tego wyjątkowego modelu, stworzonego dla wyjątkowego gitarzysty:

Standardowe, seryjne modele bezgłówkowych gitar Ibanez Q (Quest), obejmują już w tej chwili aż 5 różnych wariantów: w tym 3 wersje z ukośnym układem progów!

  • Q52 – podstawowy model z 2 humbuckerami
  • Q54 – wersja z układem przetworników HSS, w dwóch różnych kolorach
  • QX52 – odmiana Q52 z ukośnymi progami 
  • QX54QM – odmiana Q54 z ukośnymi progami i wzorzystym klonowym topem 
  • QX527PB – model 7-strunowy z ukośnymi progami i topem z wzorzystej topoli

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj