Najnowsze basy Ibanez EHB Short Scale o krótkiej menzurze

3

Po bardzo dobrym przyjęciu serii gitar basowych SR Mezzo o krótkiej menzurze, Ibanez wprowadza podobne modele w serii bezgłówkowych basów EHB.

Ibanez EHB1000S to czterostrunowy bas bezgłówkowy o menzurze 30″, a jego pięciostrunowy brat EHB1005SMS ma zmienną menzurę (tzw. multiscale) w przedziale 30-32″ od struny najcieńszej do najgrubszej.

Ibanez EHB1000S-PMM (Pink Gold Metallic Matte)

Ich nowocześnie wyglądające, mocno profilowane i częściowo komorowane korpusy wykonano z amerykańskiej lipy, szyjki to 5-częściowy przekładaniec z przypiekanego klonu i orzecha, a na podstrunnicy znajdziemy wzorzystą odmianę klonu pawie oczko, również dobrze wypieczoną 🙂

Ibanez EHB1005SMS-EMM (Emerald Green Metallic Matte )

Elektronikę w obu przypadkach stanowi para pasywnych przetworników Bartolini BH2 uzupełniona aktywnym, 3-pasmowym preampem Vari-Mid z funkcją EQ bypass, pomijającą korekcję i pozostawiającą jedynie pasywną regulację barwy w potencjometrze Treble.

Na osprzęt modeli EHB Short Scale składa się mostek MR5HS z regulowanym rozstawem siodełek, 24 progi ze stali nierdzewnej w rozmiarze medium, blokowane zaczepy na pasek Schaller S-Lock, a także bezpieczne gniazdo Neutrik. Specjalna wkładka umieszczana opcjonalnie pomiędzy przetwornikami stanowi dodatkowe podparcie dla kciuka przy grze palcami.

Każdy z modeli Ibanez EHB Short Scale dostępny jest w dwóch kolorach wykończenia: EHB1000S w błękitnozielonym Sea Foam Green Matte i błyszcząco różowym Pink Gold Metallic Matte, a EHB1005SMS w szarym Metallic Gray Matte lub zielonym Emerald Green Metallic Matte.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj