Elk LIVE – przełom w muzykowaniu online?

0

Wspólne granie z innymi muzykami przez internet od kilku lat jest tematem zyskującym na popularności, ale to ostatni rok szczególnie zaznaczył potrzebę jego skutecznego rozwiązania – czy będzie nim Elk LIVE?

Zlokalizowana w Szwecji firma Elk Audio od jakiegoś czasu pracowała nad systemem pozwalającym na niskolatencyjne połączenie internetowe, umożliwiające zdalną grę na żywo z innymi muzykami. 

Zaprezentowany właśnie Elk LIVE obejmuje zarówno fizyczne urządzenie w postaci specjalnego interfejsu audio Elk LIVE Bridge z bezpośrednim podłączeniem do sieci Internet, jak i oprogramowanie Elk Audio OS oraz aplikację Elk LIVE Smart App.

Wszystkie te trzy elementy współpracują ze sobą, aby umożliwić nawiązywanie połączeń audio-wideo z latencją nawet poniżej jednej milisekundy. Oczywiście ostateczne opóźnienie sygnału będzie uzależnione od jakości samego połączenia internetowego – tutaj preferowany jest oczywiście światłowód – oraz od faktycznej lokalizacji wszystkich muzyków względem siebie (dla przykładu odległość 1000 kilometrów powoduje latencję rzędu 10 milisekund).

Czy będzie to rewolucja we wspólnym tworzeniu muzyki na żywo i jamowaniu na odległość? W tej chwili jeszcze za wcześnie, aby to stwierdzić, ale na pewno technologia opracowana przez Elk Audio to duży krok naprzód w tej dziedzinie. Czekamy z niecierpliwością na premierę!

Elk LIVE ma pojawić się na rynku w ostatnim kwartale 2021 roku, ale już teraz można składać zamówienia w przedsprzedaży – ze zniżką dla pierwszych klientów. Standardowa cena systemu ma wynosić 399 USD / 329 EUR za interfejs Elk LIVE Bridge, a subskrypcja Elk LIVE Smart App, potrzebna do jego użytkowania, będzie kosztować 16 USD / 14 EUR za miesiąc.

Więcej szczegółów:
https://elk.live

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj