Bence Barkóczi dołącza do artystów Ibanez Guitars

0

Firma Ibanez Guitars powitał na swojej oficjalnej liście artystów węgierskiego gitarzystę Bence‘a Barkóczi‘ego. Mimo bogatej edukacji muzycznej i doświadczenia scenicznego, muzyk nie zatracił w sobie potrzeby poszukiwań i gitarowych eksperymentów czym w dużej mierze zyskał uznanie gitarowego świata.

Bence Barkóczi urodził się 27 września 1995 roku w Miszkolcu na Węgrzech. Jego ojciec był wielkim fanem progresywnego i klasycznego rocka, słuchając takich wykonawców jak Dream Theater, Pink Floyd, Led Zeppelin i Jimi Hendrix. Dzięki tym doświadczeniom Bence został wprowadzony w świat muzyki w bardzo młodym wieku. Miał 11 lat, kiedy dostał gitarę klasyczną w prezencie świątecznym, co było punktem zwrotnym w jego życiu.

Od samego początku jego ulubionym zajęciem związanym z gitarą było tworzenie czegoś nowego, eksperymentowanie z brzmieniami i pisanie piosenek. Chociaż jako gitarzysta próbował swoich sił w wielu gatunkach muzycznych i zespołach, to początkowe podejście do eksperymentowania nigdy w nim nie zniknęło.

W latach 2010-2018 uczestniczył w wielu różnych konkursach gitarowych, uzyskując znakomite wyniki. Zwycięstwo w większości tych konkursów wprowadziło go w świat profesjonalnej muzyki i utorowało mu drogę do kariery muzycznej. Dzięki tym konkursom dał się poznać w branży muzycznej, zyskał uznanie profesjonalistów i stał się rozpoznawalny ze względu na wysokie umiejętności techniczne.

W 2017 roku wydał EPkę swojego solowego projektu muzycznego pod nazwą „Meristem”. Później stworzył pełny zespół, z którym nagrał dwie EPki i świeżo wydany album „Dark Phase”. Meristem to eksperymentalna metalowa muzyka progresywna oparta na gitarze, łącząca elementy muzyki elektronicznej i nowej fali.

Więcej szczegółów:
https://www.ibanez.com
https://www.facebook.com/bence.barkoczi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here