Amerykańskie gitary PRS Core 2021 cieszą ucho i oko

1

Wśród ogłoszonych niedawno nowości PRS Guitars na rok 2021 szczególną uwagę zwracają modele z flagowej linii Core produkowane w siedzibie głównej Paul Reed Smith w USA.

PRS Special Semi-Hollow

To gitara z półakustycznym korpusem i pojedynczym otworem rezonansowym w kształcie litery “f” w górnej części klonowej płyty wierzchniej. Spód korpusu wykonano z mahoniu, tak samo jak wklejaną szyjkę. Konstrukcja semi-hollow to nie jedyny wyróżnik tego modelu – kolejnym jest zestaw zastosowanych w nim przetworników.

Parę humbuckerów o symbolu 58/15 LT przy szyjce i przy mostku uzupełnia środkowy pickup Narrowfield o konstrukcji humbuckera, ale brzmieniu singla! W połączeniu z 5-pozycyjnym przełącznikiem oraz możliwością indywidualnego rozłączania cewek każdego z “pełnych” humbuckerów daje to niezwykle rozległą paletę barw.

Więcej o gitarze:
https://www.prsguitars.com/special_semi_hollow_2021


PRS Studio

Z pozoru typowa dla marki PRS gitara o konstrukcji set-in, z mahoniową szyjką i korpusem oraz nakładką z wzorzystego klonu. Zastosowano w niej jednak ciekawy układ przetworników: humbucker 58/15 LT przy mostku oraz dwie przystawki PRS Narrowfield w pozycji środkowej i gryfowej. Osiągnięto w ten sposób brzmienie klasycznej konfiguracji HSS, ale bez typowego szumu singli.

Ilość kombinacji przetworników wybieranych standardowym 5-pozycyjnym przełącznikiem dodatkowo rozszerza potencjometr push-pull (Tone) rozłączający cewki mostkowego humbuckera. Dodając do tego mostek tremolo, mamy więc pod ręką pełen wachlarz klasycznych brzmień, które sprawdzą się w każdym niemal stylu muzycznym.

Więcej o gitarze:
https://www.prsguitars.com/studio_2021


PRS Custom 24-08

Ta odmiana modelu Custom w wersji z 24 progami charakteryzuje się użyciem dwóch osobnych przełączników do rozłączania cewek każdego z humbuckerów 85/15. W połączeniu z 3-pozycyjnym przełącznikiem wyboru przystawek, daje to aż 8 możliwych kombinacji brzmieniowych.

W parze z nieprzeciętnym brzmieniem każdego z powyższych instrumentów idzie równie wyszukany wygląd – modele PRS Core oferowane są w kilkunastu różnych kolorach, a wypukły top z wzorzystego klonu w każdym z nich prezentuje się olśniewająco. Całościowe wrażenie potęgują charakterystyczne dla gitar Paul Reed Smith ptaki na palisandrowej podstrunnicy wykonane z macicy perłowej.

Więcej o gitarze:
https://www.prsguitars.com/custom_24_08_2021


Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj