Nowe, hybrydowe korpusy Purple Core™ od DW Drums

0

Podczas niedawnego wydarzenia Drum Day LA, firma DW Drums zaprezentowała nowy typ hybrydowego korpusu – Purple Core™, który będzie dostępny w szerokiej palecie rozmiarów, kolorów wykończenia i osprzętu.

Drum Workshop Inc. ogłosiła stworzenie przez zespół DW Custom Shop z Johnem Good na czele, całkowicie nowych, hybrydowych korpusów bębnów Purple Core ™. Korpusy składają się z 3-warstwowego rdzenia z drewna Purpleheart (amarant), który w zależności od wersji, będzie łączony północnoamerykańskim klonem, wiśnią lub mahoniem. 9-warstwowy korpus wykonywany jest wyłącznie z poziomych warstw o pojedynczych i długich włóknach (słojach), które zmniejszają napięcia skorupy. Efektem nowej technologii ma być najniższa barwa dźwięku oferowana do tej pory w zestawach DW Drums.

“To dla nas wielki przełom. Od długiego czasu skupialiśmy się głównie na wykonaniu powłoki fornirów z krótkimi słojami, jednak potrzebowałem czegoś, co jeszcze lepiej przetrwa próbę czasu. Charakterystyka amarantu na to pozwala. Tylko jedna, pozioma warstwa przez cały obwód korpusu pozwoliła na stworzenie bębna o niskiej częstotliwości brzmienia, ale o takiej mocy ataku i prezencji, jaką chcieliśmy osiągnąć. Nie mogę się doczekać, kiedy perkusiści i inżynierowie dźwięku przekonają się o tym na własne uszy.”

– komentuje John Good

Zapraszamy zatem do prezentacji ich możliwości w wykonaniu Thomasa Lang:

Kierunek słojów drewna w konstrukcji korpusu bębna ma duży wpływ na jego właściwości dźwiękowe. Naprężenie słojów drewna w układzie poziomym zapewnia bębnom naturalną wytrzymałość i wyższe brzmienie. Orientacja pionowa, oferując niższe brzmienie, ale jednocześnie może wpływać na integralność i wytrzymałość drewna. Współzałożyciel marki – John Good – spędził lata na badaniach, w jaki sposób wykorzystać szereg ułożeń słojów z kombinacjami różnorodnego drewna, aby uzyskać szerszy zakres możliwości tonalnych.

Gatunek Purpleheart (amarant), ponieważ jest gęstym drewnem liściastym, jest jednym z nielicznych, które można wykorzystać w ten sposób, aby zachować integralność strukturalną skorupy. W połączeniu z wyborem preferowanych gatunków drewna, takich jak klon, wiśnia lub mahoń, skorupy bębnów oferują niezwykle wszechstronny zakres możliwości brzmieniowych.

Klon zapewnia maksymalny rezonans, projekcję i atak, podczas gdy wiśnia ma charakterystyczną klarowność melodyki z cieplejszą tonacją w porównaniu do klonu, a mahoń jest bardziej miękki, wzmacniając niskie pasmo i pozwalając na głębszy, bogatszy i ciemniejszy dźwięk. Trójwarstwowa wzmocniona obręcz dodatkowo zachowuje integralność strukturalną i zapewnia bardziej skoncentrowany dźwięk.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.dwdrums.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj