7 gitar klasycznych Alhambra w jednym miejscu! [video-prezentacja]

0

Alhambra Guitars to hiszpańska manufaktura, która słynie z produkcji instrumentów najwyższej jakości i cieszy się dużym uznaniem na całym świecie. Idea jaka przyświeca firmie to tworzenie instrumentów o wysokich walorach brzmieniowych z najlepszych gatunków drewna.

Mimo zaawansowanej technologii ich tworzenia, producent dokłada wszelkich starań aby każdy model zachował tradycyjny, hiszpański charakter.

Wybór instrumentu tej klasy jest bardzo ważną i często trudną decyzją, ponieważ będzie on Twoim kompanem podczas długich godzin spędzonych przy muzyce. Oprócz cech oczywistych takich jak jakość wykonania, wytrzymałość czy wygląd, dużą uwagę trzeba skupić na poszczególnych elementach kreujących Twoje brzmienie. Charakter wybrzmiewanego dźwięku w gitarze zależy od odpowiedniego doboru drewna, z którego zbudowany jest korpus, jego wielkość, kształt oraz materiał z którego wykonany jest gryf, a także wiele innych bardzo ważnych szczegółów.
Lutnicy tworzący ręcznie gitary z tej hiszpańskiej firmy poświęcają całą uwagę na każdy podzespół z osobna, dzięki czemu instrumenty te należą do najlepszych na świecie.
Przez dziesiątki lat Alhambra dzięki swojej pierwszorzędnej jakości zyskała zaufanie wielu najwybitniejszych muzyków.
W najnowszej odsłonie video-prezentacji, producent raczy nas aż siedmioma profesjonalnymi modelami gitar klasycznych. Zapraszamy do słuchania i oglądania:

Alhambra 4P

ALHAMBRA Conservatory 4P to gitara klasyczna, o charakterystycznym, profesjonalnym brzmieniu. Z dużą łatwością można wydobyć z niej klarowny, wręcz krystaliczny dźwięk. Model 4P wykonany został z dobrze wyselekcjonowanego drewna, co oczywiście przekłada się na piękne, ciepłe i pełne brzmienie. Wszystkie elementy dopracowane zostały w najmniejszym szczególe, a użyte drewno jest odpowiednio sezonowane. Ważną cechą gitary jest niesamowity komfort gry, który docenią nawet najbardziej wymagający muzycy. Całości dopełnia elegancki, klasyczny wygląd.

Góra instrumentu została wykonana z litego cedru, tył i boki z palisandru, a podstrunnica z hebanu. Na główce znajdują się wysokiej jakości niklowane klucze. Cena modelu ALHAMBRA 4P oscyluje w granicach 2.400 PLN.

Więcej szczegółów: http://www.adamusic.pl/alhambra_4p

Alhambra 7P

ALHAMBRA Conservatory 7P Classic to kolejny wyjątkowy klasyczny model wykonany według najwyższych hiszpańskich standardów lutniczych. Instrument cechuje się niesamowitym brzmieniem, wysoką wygodą wypowiedzi muzycznej oraz pięknym, bogatym w detale wykończeniem. Brzmienie instrumentu zawdzięczamy starannemu doborowi drewna. Do budowy korpusu użyto litego świerku niemieckiego oraz palisandru indyjskiego na bokach i tyle. Wygodny, leżący idealnie w dłoniach gryf powstał z mahoniu zaś podstrunnicę wykonano z bardzo twardego hebanu. Na główce znajdują się wysokiej jakości maszynki (Gold Plated). Warto także dodać, że model ten oparty jest na dawnych instrumentach wykonanych w latach 70-tych. Cena tego modelu zaczyna się od ok. 4.200 PLN.

Więcej szczegółów: http://www.adamusic.pl/alhambra_7p

Alhambra 9P

ALHAMBRA Concert 9P to gitara przeznaczona dla profesjonalnych muzyków. Brzmienie jej to już najwyższa półka, które zawdzięczamy wyjątkowemu doboru i gatunku drewna i oczywiście precyzji wykonania. Całość zapewnia krystalicznie czyste, mocne i ciepłe brzmienie. Góra instrumentu została wykonana z litego cedru czerwonego, tył i boki z litego palisandru. Podstrunnica jest hebanowa. Na główce znajdują się wysokiej jakości maszynki – pozłacane Luxury. Cena tego instrumentu waha się w okolicach 7.400 PLN

Więcej szczegółów na stronie: http://www.adamusic.pl/alhambra_9p

Alhambra 10P

Alhambra Concert 10P to kolejna wyjątkowa gitara klasyczna. Przy tej półce cenowej i jakościowej instrumentu ciężko już w słowach opisać brzmienie. Trzeba ją po prostu usłyszeć! Instrument przeznaczony jest oczywiście dla muzyków profesjonalnychGóra została wykonana z litego cedru czerwonego, tył i boki z litego palisandru, a podstrunnica z hebanu. Na główce znajdują się wysokiej jakości maszynki – pozłacane Luxury. Cena tego modelu to koszt ok. 7.700 PLN.

Więcej szczegółów: http://www.adamusic.pl/alhambra_10

Alhmabra Concert 11P

Jak zapewne zauważyliście, wchodzimy coraz wyżej z modelami i rzecz jasna z cenami 🙂 Każdy z nich jest wyjątkowy i w swojej klasie doskonały. Jednak model Alhambra 11P Concert to już jeden z topowych modeli firmy Alhambra. Piękne wykończenie idealnie łączy się z pełnym i harmonijnych brzmieniem. Charakteryzuje się tym, że podstrunnica jest odpowiednio wydłużona, aby ułatwić grę wysokich dźwięków. Góra instrumentu została wykonana z litego cedru czerwonego gwarantujące niesamowite brzmienie! Tył i boki z litego palisandru, podstrunnica oczywiście hebanowa. Na główce znajdują się wysokiej jakości maszynki – Luxury Gold Plated.

W tym przypadku za instrument musimy wykosztować się już znacząco jednak wysoka jakość, perfekcyjne wykonanie i starannie wyselekcjonowane i sezonowane drweno musi mieć swoją ceną. W tym przypadku lekko ponad 9.000 PLN.

Więcej szczegółów: http://www.adamusic.pl/galhambra_11p

Alhambra Premier Pro Exotic

Alhambra Luthier India

Podsumowując całe zestawienie, którego dopełnieniem są wyżej przedstawione dwa niesamowite modele należy ponownie zaznaczyć jeden, w zasadzie najistotniejszy element.

Drewno użyte do budowy gitar klasycznych jest kluczem do uzyskania prawdziwie niesamowitego brzmienia. Tylko w przypadku użycia najlepszych akustycznie gatunków drewna, producent może wytworzyć instrument, którego brzmienie zachwyci publiczność, a sam gitarzysta wydobędzie z niego bajeczne dźwięki. Cedr, drzewo oliwne, świerk z regionów lasów niemieckich, mahoń, agba, palisander indyjski czy najbardziej unikatowe odmiany egzotyczne jak Ziricote i wiele innych… Każdy gatunek drewna motywuje brzmienie i właściwości oraz przeznaczenie instrumentu. Dlatego też właśnie Alhambra dba o nie jak o swój największy skarb.

Zapraszamy także do przechadzki po stanowisku marki Alhambra podczas Musikmesse 2018, a także do ciekawego artykułu o drewnie Ziricote.

Musikmesse2018: Marcin o gatunkach drewna w gitarach marki Alhambra

O drewnie Ziricote i wyjątkowej gitarze Alhambra Luthier Aniversario

Więcej szczegółów:
Producent: http://www.alhambrasl.com
Dystrybutor: http://www.adamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here