Sennheiser e 935 – profesjonalny mikrofon wokalowy wciąż na topie!

0

Sennheiser e 935 to w pełni profesjonalny, dynamiczny mikrofon wokalowy o kardioidalnej charakterystyce kierunkowej, który został zaprojektowany pod kątem pracy na scenach o dużym poziomie głośności. “To wciąż jeden z bardzo często wybieranych przez wokalistów mikrofonów na całym świecie!”

Jak komentuje Sebastian Schmitz z firmy Sennheiser: “mikrofon ten sprawia, że głos jest bardziej muskularny w pozytywnym znaczeniu tego słowa i kompensuje głos wokalisty w zestawieniu z głośnymi instrumentami. Głos wokalisty zyskuje znacznie więcej obecności i wyrazistości. Dosłownie wnosi śpiew “na pierwszy plan” w miksie zespołu. W tej trudnej “rywalizacji” ciężko jest przebić się przez potężną moc wzmacniaczy gitarowych, enregiczne bębny czy gęste akordy instrumentów klawiszowych. Dzięki temu mikrofonowi jest to możliwe!”

“To był nasz punkt wyjścia przy opracowywaniu modelu e 935” – dodaje Sebastian Schmitz: Zadaliśmy sobie pytanie, dlaczego tak właściwie jest? Schmitz przypomniał, że inżynierowie pracujący dla Project Managera Gregora Zielinsky’ego starannie przeanalizowali tę sytuację w 2002 roku: poprosili dziesiątki inżynierów dźwięku i muzyków i wykonał liczne pomiary w warunkach rzeczywistych i laboratoryjnych.

“Jednak najważniejsza innowacja nie dotyczyła problemu głośności, ale reakcji częstotliwościowej: Zakres 2,5-3 kHz nadaje głosowi szczególną “obecność”. Niestety są to częstotliwości często zdominowane przez gitarę elektryczną, dlatego znacznie zwiększyliśmy ten zakres, gdy dostrajaliśmy mikrofon e 935 “– kontynuował Schmitz

“Rozwiązanie to okazało się zadziwiająco skuteczne: Nagle okazało się, że nie trzeba już głośniej śpiewać. Po pierwszych testach inżynierowie dźwięku potwierdzili, że głos był nie tylko obecny w miksie, ale także pojawiał się w większej i wyraźniejszej postaci, wspomina Sebastian Schmitz, dodając: To rozwiązanie ma jednak jedną wadę: e 935 wybacza znacznie mniej błędów! Podczas gdy w przeszłości małe błędy pozostawały niezauważone, teraz słychać wszystko bardzo wyraźnie i szczególnie.”

“Każde rozwiązanie techniczne oferowane przez Sennheisera e 935 było, pod względem dźwiękowym, ogromnym krokiem naprzód. Ostatecznie jednak udało nam się – bez kompromisów – zbudować dokładnie taki mikrofon, jaki zaprojektowaliśmy. Tak, jesteśmy z tego faktu dumni!”podsumował Schmitz, ważąc dumnie w dłoni e 935. 🙂

Główne cechy mikrofonu Sennheiser e 935:

 • Solidny metalowy korpus mikrofonu.
 • Zaawansowana konstrukcja antywstrząsowa.
 • Stała reakcja na dźwięki dochodzące w osi mikrofonu i poza nią.
 • Druga cewka redukująca zakłócenia elektromagnetyczne.
 • Wyprodukowany w Niemczech.
 • W pakiecie znajduje się pokrowiec oraz uchwyt mikrofonu.
 • pasmo przenoszenia: 40 – 18000 Hz
 • czułość: 2,8mV/Pa dla 1 kHz
 • impedancja: 350 Ohm
 • wymiary:47 x 181 mm
 • waga:330 g
 • złącze:XLR

Więcej szczegółów:
Producent: https://en-de.sennheiser.com/e-935
Dystrybutor: https://sennheiser.pl/o/e-935

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here