Druga edycja Cube w klubie B90

0

O CUBE pisaliśmy już rok temu. Druga edycja tego niesamowitego wydarzenia odbędzie się już 21 października w klubie B90.

Już pierwsza edycja CUBE pokazała ogromny potencjał wizualny i muzyczny imprezy. Tym razem organizatorzy postanowili podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej.

Do ekipy, tworzącej oprawę wizualną wydarzenia dołącza boros.tv, który do zastosowanych technologii doda Touch Ddesignera, a stereoko.tv zademonstruje świeży zestaw stereoskopowych scen generowanych na żywo w unity3D, doprawionych dynamicznymi teksturami. Ci doświadczeni inżynierowie obrazu – prawdziwi projection rebelliant przemienią dla was obrazem rzeczywistość, a gdyby tego było mało, całości towarzyszyć będzie nietuzinkowa muzyka elektroniczna.

Wystąpią między innymi:
Jacek Sienkiewicz
Zamilska
SIMA

CUBE 2 odbędzie się 21 października w klubie B90 w Gdańsku.

Bilety w cenie 10 zł (I pula) do kupienia online na tickets.soundrive.pl oraz w dniu imprezy w kasie Klubu B90.

Więcej o wydarzeniu szukajcie na www.b90.pl/koncerty/cube-2.

Jacek Sienkiewicz
Najnowszy materiał Jacka Sienkiewicza to zbiór niepublikowanych dotąd, zaskakująco świeżych archiwaliów z pierwszego okresu działalności. Pierwszą fascynacją muzyka był hip-hop, później przyszła kolej na techno. Przywiezione z Berlina winyle producent zaczął prezentować jako DJ, ale fascynacja brzmieniami z Detroit i minimalem była tak silna, że wkrótce zdał sobie sprawę, że bycie prezenterem to za mało. Efektem prac nad własnymi produkcjami była płyta „Recognition” wydana w 1996 roku, dostrzeżona przez wąskie wówczas grono fanatyków gatunku, którą zdobył sobie uznanie zarówno w kraju jak i za granicą. Recognition to także nazwa niezależnej wytwórni płytowej założonej przez Sienkiewicza w celu popularyzowania utworów własnych oraz zaprzyjaźnionych wykonawców.

ZAMILSKA
Muzyka Zamilskiej rozpoznawalna jest poprzez ciężkie, rytmiczne, wypełnione basem brzmienia. Pierwsze skojarzenie – techno. Jednak jej muzyka wybiega poza definicje tego gatunku i niełatwo ją zaszufladkować. Oscyluje pomiędzy elektroniką, world music a noisem. Na scenie Zamilska emanuje energią, a każdy koncert to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, wprowadzająca publiczność w taneczny trans. Ostatnie wydawnictwo („Undone”) czerpie inspiracje z różnorodnych źródeł – od surowych brzmień z rodzimego Śląska precyzyjnie przeplecionych plemiennymi śpiewami oraz orientalnymi dźwiękami poprzez mechaniczne odgłosy aż po industrialny brud.

O pierwszej edycji imprezy przeczytacie na:

Klub B90 zaprasza na CUBE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here