ZOOM G2 FOUR i G2X FOUR: kompaktowe multiefekty gitarowe w najnowszej odsłonie!

540
ZOOM-G2-FOUR-G2X-FOUR

ZOOM nie przestaje sprawiać niespodzianek tuż przed świętami! Po premierze najnowszej serii MicTrak, czyli mobilnych rejestratorów z najnowszą technologią 32-Bit Float, czas na prezent dla gitarzystów. Przed Wami najnowsza generacja kompaktowych multiefektów gitarowych G2 FOUR i G2X FOUR!

Jak zapewnia producent, nowe multiefekty ZOOM G2 FOUR i G2X FOUR przenoszą emulacje klasycznych wzmacniaczy, na wyższy poziom. Wszystko za sprawą innowacyjnej technologii Multi-Layer IR, stworzonej również przez japońską markę ZOOM. Tzw. “wielowarstwowy IR” składa się z 3 pojedynczych plików IR przechwyconych przy 3 różnych poziomach głośności w celu odtworzenia dokładnej charakterystyki tonalnej i odczucia gry przez klasyczne wzmacniacze i kolumny właśnie przy różnych poziomach głośności.

Na pokładzie każdego z nich znajdziemy 22 emulacje wzmacniaczy gitarowych i zestawów głośnikowych, 79 efektów, w tym emulacje wielu znanych klasycznych pierwowzorów. G2 FOUR i G2X FOUR dają możliwość jednoczesnego używania siedmiu efektów (6 + 1 przypisany do wbudowanego lub zewnętrznego kontrolera nożnego). W pamięci nowych multiefektów zapisano 250 fabrycznych presetów, a kolejnych 50 możemy stworzyć sami.

ZOOM_G2_FOUR

Nowe multiefekty współpracują oczywiście z aplikacją Guitar Lab, dostępną na urządzenia mobilne Android i iOS, co sprawia, że kontrola czy edycja nad naszymi brzmieniami może być jeszcze prostsza i szybsza. Dodatkowo zaprogramowane w aplikacji presety możemy przenosić do naszego multiefektu. Do naszej dyspozycji mamy także looper, pozwalający nagrać do 80 sekund pętli, a także 68 zestawów rytmicznych utrzymanych w różnych stylach, które można wykorzystywać np. do ćwiczenia czy własnych występów.

ZOOM_G2X_FOUR

Nie zapominajmy także, że każdy multiefekt czy rejestrator marki ZOOM, w ty oczywiście prezentowane tu nowe modele mogą pełnić rolę interfejsu USB, co znacząco rozszerza ich możliwości brzmieniowe.

ZOOM_G2_FOUR-Guitar-Lab-Audio-Interface

Jak przystało na japońską markę i do czego zdążyła nas już przyzwyczaić, panele nawigacyjne są bardzo czytelne i sprawiają wrażenie bajecznie intuicyjnych w użytkowaniu.

ZOOM_G2X_FOUR

Poza wejściem gitarowym, w obu multiefektach mamy do dyspozycji stereofoniczne wejście AUX [jack 1/8”] oraz parę wyjść audio (L/MONO, R) zoptymalizowany do przesyłania sygnałów do wzmacniaczy gitarowych, monitorów studyjnych czy systemów PA (z menu możemy wybrać dla nich tryb LINE lub AMP). Urządzenia wyposażono ponadto w wyjście słuchawkowe [jack 1/8”] oraz port USB-C. Ten ostatni pozwala m.in. zasilanie multiefektów lub używanie ich jako interfejsów audio (2 IN/2 OUT; 32-bit/44.1 kHz). Każdy z nich wyposażony jest także w gniazdo zasilania dla zewnętrznego zasilacza AD-16.

ZOOM_G2_FOUR

Jedyną różnicą pomiędzy modelami jest pedał ekspresji, który znajdziemy w modelu G2X FOUR. Model G2 FOUR oferuje natomiast wejście CONTROL, do którego możemy podłączyć zewnętrzny kontroler np. ZOOM FP02M.

Nowe ZOOM G2 FOUR i G2X FOUR trafią do sprzedaży jeszcze w grudniu tego roku!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.zoom.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu