Trzy nowe pluginy owocem współpracy Softube i Empirical Labs

0

Kiedy światowej klasy specjaliści od cyfrowych emulacji analogowego sprzętu studyjnego łączą siły z… producentami światowej klasy analogowego sprzętu studyjnego, to na rzeczy musi być coś naprawdę wyjątkowego – i tak właśnie jest w wypadku współpracy firm Softube i Empirical Labs, z której zrodziły się trzy nowe wtyczki do obróbki dźwięku: Mike-E Comp, Lil FrEQ oraz Trak Pak.

Mike-E Comp to wierna, cyfrowa reprodukcja fizycznego urządzenia o tej samej nazwie (i opatrzonego symbolem EL9) z katalogu Empirical Labs. Łączy w sobie funkcje preampu, saturatora i kompresora zaczerpniętego ze słynnego układu Distressor tej samej firmy. Świetnie nadaje się do obróbki brzmienia perkusji, gitary basowej czy wokalu, ale także innych źródeł.

Lil FrEQ jest połączeniem korektora parametrycznego z bardzo skutecznym de-esserem o ciepłym, analogowym brzmieniu. Cztery w pełni regulowane pasma (dół, niski środek, wysoki środek i góra) wzbogacone są o filtr górnoprzepustowy oraz dwa filtry półkowe – dla niskich i wysokich częstotliwości. De-esser może pełnić także funkcję limitera wysokich częstotliwości. Ten plugin również wzorowany jest na rzeczywistym urządzeniu hardware’owym.

Trak Pak to z kolei wirtualny channel strip skierowany do użytkowników Softube Console 1, a w praktyce wykorzystujący wybrane sekcje Mike-E Comp oraz Lil FrEQ w poszczególnych modułach konsoli i pozwalający na sterowanie ich parametrami za pomocą dedykowanego, fizycznego kontrolera.

Polecamy premierową prezentację nowych pluginów Softube/Empirical Labs na kanale MixbusTv:

Więcej szczegółów
Producent: https://www.softube.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj