Townsend Labs od teraz pod skrzydłami Universal Audio

0

Universal Audio, czyli jeden z wiodących producentów profesjonalnego sprzętu oraz oprogramowania do rejestracji i obróbki dźwięku, oficjalnie przejęło firmę Townsend Labs, stojącą za znakomitym systemem mikrofonowym Sphere L22.

Oparty na autorskiej i ściśle tajnej technologii modelowania mikrofonów, system Sphere L22 oferuje wierne odtworzenie brzmienia i charakterystyki kierunkowej wielu znanych, autentycznych mikrofonów, zrealizowane w domenie cyfrowej i nakładane na „czysty“ sygnał z mikrofonu przed, lub dopiero po jego rejestracji, umożliwiając całkowitą zmianę barwy już na etapie miksu.

Firma Universal Audio współpracowała z Townsend Labs już od 2017 roku, między innymi tworząc specjalne kolekcje wirtualnych modeli mikrofonów Ocean Way oraz Bill Putnam Microphone Model Collection dla Sphere L22. Dzięki tej bliskiej współpracy, użytkownicy Sphere L22 w połączeniu z interfejsami Universal Audio Apollo mogli też cieszyć się dodatkowymi benefitami, takimi jak bezlatencyjne przetwarzanie sygnału mikrofonu przez wtyczkę Townsend Labs Sphere – z opcją rejestracji lub samego monitorowania.

Teraz, w wyniku wykupienia aktywów Townsend Labs Inc. przez Universal Audio, mikrofon Sphere L22 zostanie włączony do bogatej gamy produktów z logo UA. Nowy właściciel zapowiada przy tym, że dotychczasowe oprogramowanie systemu Sphere L22, będzie nadal wspierane na wszystkich platformach, w tym UAD, AAX DSP, AAX Native, VST i AU.

Jednocześnie założyciele Townsend Labs, czyli Chris Townsend i Erik Papp, dołączą oficjalnie do zespołu Universal Audio, pracując nad rozwojem przyszłych produktów mikrofonowych pod marką UA.

„Mikrofon Sphere L22 to dla nas idealna platforma. Dzięki doświadczeniu UA w modelowaniu starego sprzętu audio i wiodącej w branży technologii modelowania mikrofonów firmy Townsend, będziemy mogli zapewnić klientom znaczące innowacje w tym szybko rozwijającym się segmencie profesjonalnego przemysłu audio.”

powiedział Bill Putnam, dyrektor generalny Universal Audio

Więcej szczegółów
Producent: https://www.uaudio.com
Producent: https://townsendlabs.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj