TEST: MIDIPLUS MI 5 – monitory studyjne bluetooth

0

Dziś mamy dla Was krótką recenzję niewielkich monitorów studyjnych MIDIPLUS MI 5 wyposażonych w łączność Bluetooth. Na warsztat testowy wziął je Maciek Polański z kanału musoneo.com, sprawdźmy zatem jak sprawdziły się w boju!

Niewielkie monitory MIDIPLUS MI 5 wyposażono w potężny wzmacniacz cyfrowy o mocy 100 W RMS i 150 W w tzw. „szczycie”. Wzmacniacz pracuje w trybie bi-amp dostarczając po 35 i 15 W do głośników nisko i wysokotonowego w każdym z monitorów.

MIDIPLUS MI-5

Zwykle w przypadku aktywnych monitorów studyjnych każdą kolumnę zasila odrębny wzmacniacz, jednak w tej klasie cenowej i przy tak niewielkich gabarytach wzmacniacz znajdziemy tylko w jednej kolumnie, a drugą łączymy kablem głośnikowym. To rozsądne rozwiązanie, nie ma zauważalnego wpływu na jakość dźwięku, a pozwala zaoszczędzić koszty i upraszcza podłączenie.

MIDIPLUS MI-5

Pasmo przenoszenia MI5 rozciąga się od 50Hz do aż 25 kHz przy zaledwie 3dB spadku, co pozwala sądzić, że monitory potrafią wygenerować solidny bas. Skuteczność zestawu wyposażonego w tekstylny 5” głośnik nisko-tonowy z włókna szklanego oraz 1” jedwabny, kopułkowy głośnik wysokotonowy to 103 dB. Monitory wyposażono w 4-stopniową regulację częstotliwości średnich i wysokich powyżej 2,5 kHz, co pozwala dopasować ich brzmienie do naszych preferencji i skompensować odbijanie fal w niewielkich pomieszczeniach. Do tego oczywiście moduł Bluetooth w wersji czwartej. Para MIDIPlus waży 7.6 kg.

Sugerowana cena: 729 PLN

Więcej szczegółów:
Producent: http://www.midiplus.com
Dystrybutor: https://soundstation.pl

Zapraszamy do obejrzenia materiału video:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj