PREMIERA! Orange Super Crush 100 w wersji Head i Combo!

294
Orange-Super_Crush-100_uptone

Firma Orange Amps właśnie zapowiedziała swój najnowszy wzmacniacz gitarowy. Tytułowy Orange Super Crush 100 będzie dostępny w wersji Head oraz Combo!

Orange Amplification rozszerza swoją serię wzmacniaczy Crush o model Super Crush 100 w wersji head i combo, będący dużym krokiem naprzód od Crush Pro w stronę lampowego typu brzmienia. Ten zupełnie nowy projekt to więcej niż tylko ulepszenie. Zapewnia bezpośredniość, definicję i charakter, jakiego zwykliśmy oczekiwać od najlepszych wzmacniaczy lampowych z logo Orange.

Zobacz, co Ty Tabor z zespołu Kings X mówi o Super Crush 100:

Orange Super Crush 100 skutecznie naśladuje pełne, bogate i responsywne brzmienie flagowych wzmacniaczy Orange Rockerverb. Wykorzystuje tę samą, 100-watową końcówkę mocy klasy A/B co Pedal Baby i w połączeniu z 2-kanałowym preampem na tranzystorach JFET zapewnia rasowy i muzykalny ton, za który gitarzyści dadzą się pokroić, myśląc, że to lampa!

Wbudowany cyfrowy, 24-bitowy moduł pogłosu zapewnia głęboką przestrzeń o „sprężynowym“ charakterze, a w pełni buforowana, ultraprzejrzysta, szeregowa pętla efektów pozwoli na podłączenie czego tylko dusza zapragnie.

Orange-Super_Crush100H
Orange Super Crush 100 Head

Dwa całkowicie niezależne, w pełni analogowe kanały przedwzmacniacza zapewniają natychmiastowy dostęp do całego spektrum ciepłych, przypominających lampę, brzmień. Od czystych z dużym headroomem po ekstremalnie przesterowane brzmienia metalowe, wszystko czego potrzebujemy, możemy łatwo ustawić dzięki wszechstronnemu układowi preampu i intuicyjnemu, prostemu w obsłudze panelowi.

Kanał Dirty może pochwalić się czterema kaskadowymi stopniami wzmocnienia w stylu Orange, a kanał Clean to jasna, dwustopniowa konstrukcja o smaku vintage z dużym zapasem dynamiki, utrzymująca czyste, lśniące i przejrzyste tony na każdym poziomie głośności.

Orange Super Crush 100 Combo
Orange Super Crush 100 Combo

Super Crush 100 posiada symetryczne wyjście XLR z technologią emulacji głośników Orange CabSim, zapewniając doskonałe brzmienie D.I. prosto do konsolety nagłośnieniowej lub interfejsu nagrywającego. Dodatkowy przełącznik Cab Back umożliwia wybór brzmienia typowego dla kolumn zamkniętych lub otwartych. Kompaktowe combo 1×12 posiada głośnik Celestion G12H-150, który nadaje mu mocny, klasycznie brytyjski ton.

Ty Tabor z zespołu Kings X tak określił Super Crush 100: „To najlepszy wzmacniacz tranzystorowy… kropka! To mój wzmacniacz numer 1 na koncertach i w studio”.

Więcej szczegółów
Producent: https://orangeamps.com
Dystrybutor: https://arcadeaudio.pl