Studio Electronics SE-3X: nowa odsłona znanego syntezatora

1

Na rynek wchodzi właśnie najnowsze wcielenie słynnego, analogowego syntezatora Studio Electronics, którego pierwsza wersja o symbolu SE-1 debiutowała jeszcze w latach 90-tych ubiegłego stulecia.

Co nowego w tym rackowym kombajnie? Oto skrót najważniejszych zmian:

  • nowa sekcja Resonant Filter Collection, obejmująca analogowe filtry VCF inspirowane brzmieniami takich klasyków jak Minimoog, Roland Juno (Jupiter), ARP 2600 oraz Oberheim SEM
  • dodatkowe kontrolery oscylatorów (na pokładzie mamy 3 oscylatory o różnych przebiegach, które można ze sobą zsynchronizować)
  • układ LFO Gate znany z BOOMSTAR / MIDIMINI V30
  • sposoby działania obwiedni zaczerpnięte z modeli OMEGA / SE-02 
  • 3-głosowy tryb parafoniczny
  • nowy sposób pracy funkcji Glide
  • dwa tryby efektu FUZZ przywołujące klimat lat 70. lub 90.

Studio Electronics SE-3X to słusznej wielkości moduł rackowy 3U, którego panel przedni zajmują dość gęsto rozmieszczone potencjometry, przyciski oraz wyświetlacze. Wszystkie złącza audio (mono in/out) i MIDI (in/out/thru) umieszczone zostały z tyłu urządzenia.

Mimo iż jest to syntezator analogowy, to zadbano nie tylko o opcję sterowania parametrami przez zewnętrzne kontrolery MIDI, ale także o możliwość zapisywania ustawień w pamięci wewnętrznej.

Więcej szczegółów: https://www.studioelectronics.com

Dystrybutor: www.sound-service.eu/pl

1 KOMENTARZ

  1. […] Studio Electronics to amerykański producent słynący z najwyższej jakości analogowych syntezatorów rackowych, syntezatorów desktopowych, modułów eurorack i systemów modułowych. Założona w 1981 roku przez Val St. Regisa i projektanta wieloplatformowego Guru Tima Caswella, Studio Electronics wypuściło w 1989 roku swój pierwszy monofoniczny, programowalny syntezator SE-1. Natomiast podczas Superbooth 21, firma Sound Service zaprezentowała nowy SE-3X na rynku europejskim. Co nowego w tym rackowym kombajnie? O tym pisaliśmy TUTAJ. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj