Neumann TLM 49 przetestowany!

0

Neumann TLM 49 to wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy o charakterystyce kardioidalnej wzorowany na brzmieniu klasycznych mikrofonów lampowych U 47 i M49. Dziś mamy dla Was bardzo szczegółowy test przygotowany przez Podcastage!

Neumann TLM 49 to mikrofon studyjny o charakterze retro zarówno w brzmieniu jak i wyglądzie. TLM 49 wykorzystuje tę samą kapsułę K 47 i ikoniczną dużą kratkę legendarnego mikrofonu Neumann M 49, ale zamiast lamp elektronowych opiera się na niezawodnym obwodzie FET ze specjalną konstrukcją dźwiękową, zapewniającą gładkie wokale i instrumenty akustyczne z ponadczasową elegancją. Szerzej o mikrofonie przeczytacie na stronie polskiego dystrybutora marki Neumann, firmy Aplauz Audio.

Warto przypomnieć, że mikrofon zadebiutował na rynku w 2005 roku, a rok później zdobył prestiżową nagrodę TEC Awards w swojej kategorii.

Czy warto zatem go jeszcze testować? Oczywiście! O świetnych konstrukcjach warto przypominać i pokazywać je na nowo. Zapraszamy do oglądania i oczywiście słuchania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj