Mikser cyfrowy QSC TouchMix 30 Pro

0

QSC to klasa sama w sobie. Kolejnym produktem tej firmy jest TouchMix 30 Pro, cyfrowy mikser z obsługą dotykową. Poznajcie możliwości QSC TouchMix 30 Pro.

Gdy niemal rok temu pisaliśmy zapowiedź tego miksera, wiedzieliśmy że pozostawi on wyraźny ślad na rynku tego typu narzędzi. Jednak to co wiemy dziś o QSC TouchMix-30 Pro pozwala na dużo szersze przedstawienie jednego z flagowych produktów marki.

Kompaktowy mikser cyfrowych QSC TouchMix-30 Pro posiada właściwości oraz funkcjonalność, które usatysfakcjonują większość wymagających profesjonalistów. Oferuje również intuicyjne wykonywanie operacji, co zapewnia szybkie i łatwe uzyskanie znakomitych rezultatów.

Funkcjonalność

TouchMix-30 Pro to doskonałe narzędzie dla firm nagłośnieniowych, muzyków oraz zespołów. Sprawdzi się również świetnie w salach koncertowych. Dzięki 32 kanałom miksowania (24 mikrofonowe/liniowe, 6 liniowych, stereo USB) oraz 16 wyjściom zapewnia ogromną elastyczność w zarządzaniu sygnałami audio w bardzo szerokim zakresie aplikacji.

Posiadając profesjonalnej jakości przedwzmacniacze mikrofonowe Class-A, wysokiej klasy konwertery, a także cechując się wyjątkową dbałością o postać całej ścieżki sygnału, mikser TouchMix-30 Pro zapewnia dziewiczą jakość sygnału audio.

Mikser jest przede wszystkim łatwy w obsłudze. Wiele funkcji TouchMix, takich jak EQ, kompresory, bramki i limiter posiadają tryb działania Advanced Mode, który zapewnia kontrolę nad wszystkimi parametrami lub tryb Simple Mode.

TouchMix-30 Pro posiada obszerną bibliotekę presetów. Nie są to typowe, ogólne, czy pasujące do wszystkiego ustawienia opracowane w studiu nagraniowym. Inżynierowie dźwięku o bogatym dorobku i doświadczeniu, spędzili miesiące w warunkach koncertowych aby przygotować kompleksową bibliotekę ustawień.

Anti-Feedback Wizard pozwala operatorowi „przedzwonić” system przy użyciu 12 regulowanych filtrów Notch, które są dostępne na wszystkich 16 wyjściach. Room Tuning Wizard zapewnia wsparcie operatorowi podczas dokonywania ustawień korekcji oraz ostatecznego dostrojenia systemu głośnikowego do danych warunków akustycznych. Effect Wizard prowadzi użytkownika przez procedurę wyboru i przypisania odpowiednich efektów. Ostatecznie, Gain Wizard stale monitoruje i wskazuje przeciążenie wejść, zapewniając jednocześnie sposoby właściwego ustawienia trymerów wzmocnienia sygnałów.

Funkcja Copy And Paste umożliwia łatwe kopiowanie ustawień EQ, kompresora, bramki, całego kanału, a nawet całego miksu i wklejenie tych ustawień w wybranym przez nas miejscu.

Sceny użytkownika z ustawieniami miksera mogą być zapamiętywane lub wywoływane zarówno z pamięci wewnętrznej, jak również USB. W zależności od potrzeb użytkownika mogą one również zawierać lub nie, poziomy miksu głównego oraz miksów AUX.

W mikserze TouchMix-30 dostępne są dwa analizatory czasu rzeczywistego (RTA). Jeden RTA może być wyświetlany wraz z korektorem barwy dowolnego aktualnie wybranego kanału wejściowego lub wyjściowego. Drugi, niezależny RTA może być przypisany do prezentowania sygnału audio dowolnego wyjścia, szyny Cue lub wejścia mikrofonu Talkback. Obydwa analizatory mogą być wyświetlone na ekranie miksera lub na zewnętrznym tablecie.

Wykonawcy są coraz bardziej wymagający w zakresie miksów monitorowych. Nie tylko poszczególni muzycy chcą mieć swój własny miks, ale też wzrasta wykorzystanie monitorowania dousznego (IEM), co pociąga za sobą konieczność zapewnienia stereofonicznych miksów Aux. W celu sprostania tym oczekiwaniom, TouchMix-30 Pro oferuje 14 szyn Aux. Wszystkie te szyny mogą być połączone do pracy w trybie stereo, a dodatkowo miksy 11/12 oraz 13/14 posiadają dodatkowe wyjścia, które mogą bezpośrednio zasilać przewodowe monitory douszne.

TouchMix-30 Pro posiada osiem grup DCA oraz osiem grup Mute, a także osiem podgrup z parametrycznym EQ oraz kompresorami. Osiem szyn Aux może również działać jako miksy matrycowe z wyjściem głównym oraz podgrupami, które są dostępne oprócz kanałów wejściowych.

Interfejs DAW

TouchMix-30 Pro posiada wsparcie dla Core Audio i jest w stanie zapewnić wejścia i wyjścia audio dla większości programów DAW pracujących na komputerach Apple.

Nagrywanie wielościeżkowe

TouchMix-30 Pro pozwala na rejestrowanie 32 ścieżek audio bezpośrednio na zewnętrznym twardym dysku USB. Wszystkie wejścia oraz miks stereo są zapisywane w 32-bitowym formacie Broadcast Wave. Zapisane ścieżki mogą być następnie odtwarzane i zgrywane na mikserze lub też zaimportowane do większości programów DAW w celu dokonania dograń oraz post-produkcji.

Kompaktowy i kompletny

Obecność interfejsu użytkownika w postaci unikalnego i funkcjonalnego ekranu dotykowego sprawia, że TouchMix-30 jest kompletną i w pełni wyposażoną cyfrową konsoletą mikserską, a do tego tak małą, że możemy przenosić ją w bagażu podręcznym lub też można ją zamontować w racku. Kolorowy, graficzny EKRAN WIELODOTYKOWY przedstawia i zapewnia dostęp do parametrów miksu. Parametry miksera mogą być regulowane na ekranie lub też za pośrednictwem fizycznych enkoderów obrotowych.

TouchMix-30 Pro Control App

Możliwa jest w pełni bezprzewodowa zdalna kontrola miksera za pośrednictwem tabletów z systemem iOS oraz Android i łączności Wi-Fi. Możliwe jest też równoczesne korzystanie z wielu urządzeń w celu powielenia funkcji miksera i zapewnienia kontroli wszystkich funkcji. Jeśli zachodzi taka potrzeba, operator może ograniczyć uprawnienia danego urządzenia do kontroli tylko określonych miksów. Mikser zapewnia również wsparcie dla osobistych miksów monitorowych przy wykorzystaniu smartfonów z iOS oraz Android – kontrola z poziomu aplikacji ograniczona przez operatora miksera do poziomu sygnału miksu, a w przypadku aplikacji na tabletach, dane urządzenie może być ograniczone do określonych miksów.

Wszystko i więcej dowiecie się ze strony producenta www.qsc.com oraz strony polskiego dystrybutora www.aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here