sE Electronics RNT Rupert Neve: ekskluzywny mikrofon pojemnościowy

0

Każdy marzy czasem o czymś wyjątkowym. Wielu muzyków czy realizatorów dźwięku marzy o mikrofonie idealnym. Taki oczywiście nie istnieje. Każdy poszukuje doskonałości w brzmieniu ale dla każdego będzie ona czymś innym. sE Electronics RNT to jednak bez wątpienia konstrukcja wyjątkowa dostępna dla nielicznych…

sE RNT to już trzeci mikrofon po RNR1 Active Ribbon i RN17, który powstał w ścisłej współpracy firm sE Electronics oraz Rupert Neve Designs. Lata pracy specjalistów z obu firm zaowocowały flagową konstrukcją lampową, którego brzmienie, jak twierdzi sam producent, “przenosi ponadczasowe dźwięki klasycznych mikrofonów studyjnych do współczesności z większą głębią i wyrazistością niż kiedykolwiek wcześniej“.

sE RNT składa się z dwóch aktywnych części, w których umieszczono dyskretną elektronikę najwyższej klasy A. Na pierwszą składa się starannie dobrana niskoszumowa lampa ECC82, która steruje pierwszym, stworzonym przez Rupert Neve Designs transformatorem wyjściowym. Druga część znajduje się w oddzielnej skrzynce, która kontroluje charakterystykę kierunkową, filtr i przełączanie wzmocnienia. Połączona jest ona z drugim, wykonanym na zamówienie przez Rupert Neve Designs, transformatorem wyjściowym.

Ręcznie wytwarzana 1-calowa kapsuła pojemnościowa należy do najlepszych w ofercie sE Electronics!

Najwyższej klasy elektronika klasy A i przełączane wzmocnienie zapewniają duży zakres dynamiki, wysoki poziom ciśnienia akustycznego (SPL) i bardzo niskie szumy własne. Przełączalne filtry górnoprzepustowe eliminują zakłócenia dochodzące z zewnątrz takie jak łoskot lub odgłosy kroków, a także kompensują nadmiar niskich częstotliwości spowodowany efektem zbliżeniowym. Dzięki temu mikrofon sE RNT może nagrywać wiele instrumentów, w tym głośniki ze wzmacniaczami gitarowymi, instrumenty dęte i bębny.

Dziewięciopozycyjny przełącznik pozwala na zmianę charakterystyk kierunkowych: dookolną, kardioidalną i ósemkową oraz po trzy pozycje między każdą z nich. W ten sposób podczas nagrywania można precyzyjnie dopasować równowagę między dźwiękiem bezpośrednim a dźwiękiem otoczenia.

Całość zapakowana jest w wytrzymałą, metalową konstrukcję. Jak wspominaliśmy na początku jest to pozycja dla nielicznych pasjonatów brzmienia. Jego cena oscyluje w granicach 12.000 zł jednak w zamian otrzymujemy ogromne możliwości i znakomitą jakość!

Więcej szczegółów:
Producent: www.seelectronics.com/se-rnt-rupert-neve-mic
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj