RME Digiface AES: przenośny interfejs audio klasy PRO!

291
RME-Digiface-AES

RME wprowadza do oferty najnowszy interfejs audio Digiface AES. Ten najnowszy dodatek do linii Digiface posiada łącznie 14 wejść i 16 wyjść, oferuje w pełni samodzielną pracę i zapewnia elastyczne możliwości odtwarzania i monitorowania dzięki uznanemu oprogramowaniu TotalMix FX.

RME Digiface AES posiada bogaty wybór cyfrowych opcji I/O. Wejście i wyjście AES3 jest dostarczane na złączach XLR, podczas gdy para gniazd RCA oferuje łączność S/PDIF. Para złączy Toslink jest również obecna i może być skonfigurowana do dostarczania optycznego S/PDIF lub ośmiokanałowego ADAT.

RME Digiface AES

Dostępny jest również wybór połączeń analogowych. Na panelu frontowym znajdziey parę wejść mikrofonowych/liniowych na gniazdach combo XLR/TRS. Na panelu tylnym mamy także dodatkową parę gniazd XLR zapewniającą wyjścia liniowe. Wyjście słuchawkowe zrealizowane na złączy 1/4 cala TRS znajduje się na przednim panelu i jest w stanie zapewnić wystarczającą moc do wysterowania zarówno słuchawek o wysokiej jak i niskiej impedancji.

RME Digiface AES

Dwa wejścia analogowe wykorzystują cyfrowo sterowane przedwzmacniacze, które znajdziemy w znanym już interfejsie audio Babyface Pro FS firmy RME, charakteryzujące się zakresem wzmocnienia 75dB, regulowanym w krokach co 1dB, wraz z indywidualnie przełączanym zasilaniem fantomowym 48V. Co więcej, wszystkie wejścia/wyjścia urządzenia mogą być wykorzystywane jednocześnie.

Kontrola nad wszystkimi funkcjami interfejsu dostępna jest bezpośrednio z panelu przedniego za pośrednictwem enkodera obrotowego i czterech przycisków, przy czym kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości zapewnia wyraźne wizualne wskazanie statusu urządzenia oraz wszelkich edytowanych parametrów. W pamięci wewnętrznej można zapisać do sześciu różnych ustawień, co pozwala na ich przywołanie za pomocą jednego przycisku, co według RME jest szczególnie przydatne, gdy Digiface AES jest używany bez komputera.

Obecna jest również firmowa technologia SteadyClock FS. Pierwotnie opracowana dla high-endowych konwerterów ADI-2 Pro FS, technologia ta ma podobno zredukować jitter do nowego, najniższego poziomu podczas konwersji dźwięku z formatów analogowych na cyfrowe.

RME TotalMix Remote

Ogólnie rzecz biorąc, nowy Digiface AES jest wszechstronnym rozwiązaniem dla niemal każdego zastosowania audio, w którym wykorzystuje się inny sprzęt cyfrowy. Co więcej, wygodne funkcje takie jak Total Mix remote, kompatybilność z ARC remote i DIGICheck sprawiają, że jest to naprawdę wszechstronne rozwiązanie.

RME Digiface AES będzie dostępny w lutym 2023 roku w cenie ok 1680 Euro.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.rme-audio.de
Dystrybutor: https://audiostacja.pl