Combo gitarowe PRS Sonzera 20 powraca!

339
PRS-Sonzera-20-Combo

Po krótkiej przerwie, firma PRS Guitars postanowiła wskrzesić combo gitarowe Sonzera 20 z unowocześnionym brzmieniem i konstrukcją! Podobnie jak pierwsze wcielenie, także tegoroczny model nawiązuje brzmieniem do amerykańskich wzmacniaczy z połowy lat 60. XX wieku.

PRS Sonzera to zaprezentowana w 2017 roku seria wzmacniaczy gitarowych składająca się z comba gitarowego Sonzera 50 i Sonzera 20 oraz Sonzera 50 w wersji head. O ile próżno szukać na rynku nowych 50 watowych modeli, tak już niebawem na rynku pojawi się najnowsze combo gitarowe PRS Sonzera 20!

Powracający do oferty PRS Sonzera 20, to jak sama nazwa wskazuje 20-watowy wzmacniacz gitsrowy typu combo z jednym 12-calowym głośnikiem. Oferuje brzmienie w stylu amerykańskim z połowy lat 60-tych i posiada dwa kanały Clean i Gain. Kanał czysty (Clean) wyposażono w regulację głośności oraz 2-pasmowy korektor, natomiast kanał przesterowany (Gain) oferuje potencjometry Drive i Level oraz 3-pasmowy korektor, a także przełącznik Bright. Na panelu frontowym znajdziemy ponadto pokrętła Presence i Reverb działające globalnie, gdzie to drugie służy do regulacji wbudowanego pogłosu sprężynowego.

PRS-Sonzera-20-Combo

Na panelu frontowym znajdziemy także wejście gitarowej, zaś na panelu tylnym umieszczono złącza pętli efektów (SEND, RETURN), wejście dla kontrolera nożnego oraz pięć wyjść głośnikowych (4 Ohm × 2, 8 Ohm × 2, 16 Ohm).

PRS-Sonzera-20-Combo

“Jestem bardzo zadowolony z ponownego wydania nowego combo Sonzera 20 z ulepszoną konstrukcją, dopracowanym brzmieniem i świeżym designem. Inspiracje czerpie z czystości i piękna tonalnego vintage’owych amerykańskich wzmacniaczy reverbowych z lat 60-tych. Dwukanałowa konstrukcja jest obecnie unikalna w linii PRS, ponieważ kanał Gain jest po prostu kanałem Clean z dodatkowymi stopniami wzmocnienia i własnym tone stack’iem dla dyskretnej kontroli brzmienia lead’a. Klasyczne amerykańskie wzmacniacze reverbowe o mocy od 12 do 35 watów były dla mnie bardzo inspirujące jako początkującego konstruktora wzmacniaczy w Teksasie. Uważam wzmacniacze Sonzera za hołd dla tych wczesnych dni, a bycie częścią ich rozwoju i produkcji było szczególnie satysfakcjonujące i nostalgiczne.”

– powiedział projektant wzmacniaczy PRS, Doug Sewell

Więcej szczegółów
Producent: https://prsguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl