Premiera! Słuchawki studyjne Austrian Audio Hi-X60

1
Austrian-Audio-Hi-X60_uptone
Austrian Audio Hi-X60

Austrian Audio prezentuje profesjonalne zamknięte słuchawki wokółuszne Hi-X60, dedykowane do nagrywania, miksowania i masteringu, idealne do użytku w głośnym otoczeniu, na przykład podczas nagrań w studiu i na stanowisku FOH podczas koncertu na żywo.

Jak informuje producent, słuchawki Austrian Audio Hi-X60 to profesjonalne słuchawki do nagrywania, miksowania i masteringu. Mają cechy naturalnego i przestrzennego brzmienia serii Hi-X6. Dzięki wokółusznej i zamkniętej konstrukcji są idealne do użytku w głośnym otoczeniu, na przykład podczas nagrań w studiu i na stanowisku FOH podczas koncertu na żywo.

Hi-X60 są zaprojektowane i produkowane w Wiedniu. Izolacja zamkniętej konstrukcji nausznej w połączeniu z przetwornikiem o dużej dynamiki zapewnia absolutnie czysty obraz dźwiękowy, ujawniający każdy niuans i szczegół – cechy dźwiękowe doceniane zarówno przez artystów, inżynierów dźwięku, jak i audiofilów.

Zamknięta konstrukcja zapobiega wydostawaniu się dźwięku z wewnątrz obudowy i jednocześnie zapewnia izolację od dźwięków z zewnętrz. Takie cechy zapobiegają sprzężeniu zwrotnemu – przedostawaniu się dźwięku ze słuchawek do mikrofonu nagrywającego. Lepsze pasywne tłumienie hałasu takiej konstrukcji zwiększa stosunek sygnału do szumu, dzięki czemu użytkownik potrzebuje niższego, zdrowszego dla uszu, poziomu sygnału. W efekcie Hi-X60 oferują wyraźny obraz dźwiękowy przy bezpiecznym poziomie głośności.

Innowacja z tradycji

Najnowocześniejsza technologia Hi-X firmy Austrian Audio wywodzi się z dziesięcioleci doświadczeń w badaniach i rozwoju pro-audio. Poprzez redukcję całej ruchomej masy, Hi-X60 oferuje imponującą charakterystykę dynamiczną i szybką odpowiedź. Transcjenty i liniowa charakterystyka częstotliwościowa 44 milimetrowego przetwornika Hi-X ujawnią każdy odcień i barwę dźwięku. 

Wolna od zniekształceń reprodukcja aż do najniższych częstotliwości umożliwia liniową i naturalną ekspresję niskiego basu. To bardzo ważne podczas pracy z dźwiękiem, przy podejmowaniu precyzyjnych i właściwych decyzji istotnych dla innych części toru sygnału.

Austrian-Audio-Hi-X60
Austrian Audio Hi-X60

Przestrzeń i czas

Efekt dużej i otwartej sceny dźwiękowej w Hi-X60 bardziej przypomina słuchawki otwarte niż konstrukcje zamknięte. To po części dzięki konstrukcji nauszników, przestronnych wewnątrz a niewielkich na zewnątrz.

Miękkie, wykonane z pianki z pamięcią poduszki nauszników są nowym rozwiązaniem w stosunku do starszych konstrukcji. Konstrukcja zamykająca nauszniki jest podwojona, po to by jak najmniej dźwięku mogło ‘wyciec’ do otoczenia lub przedostać się z zewnątrz do wewnątrz.

Wyściełająca pałąk nagłowny pianka ‘z pamięcią’ ma wycięcie na głowę, co radykalnie zmniejsza nacisk na głowę. Tak niezwykły komfort i optymalne dopasowanie kształtu i nacisku w praktyce umożliwia pracę bez zmęczenia nawet podczas intensywnych projektów. 

Niezależność

W dzisiejszych czasach praca w studiu jest często wykonywana w różnych miejscach, niezależnie od lokalizacji i zestawu sprzętu. Austrian Audio uwzględniło to w konstrukcji modelu Hi-X60 zapewniając wygodę i jednakową funkcjonalność w różnych środowiskach pracy i rozrywki. Składana konstrukcja i elementy nośne są wykonane w całości z metalu, co zapewnia solidność i stabilność. Lekka, wysokiej jakości etui transportowe chroni i ułatwia przenoszenie.

Hi-X60 współpracuje z szeroką gamą odtwarzaczy. Od high-endowych wzmacniaczy słuchawkowych, poprzez referencyjne przetworniki AD, interfejsy studyjne, miksery analogowe, odtwarzacze przenośne, po laptopy. Impedancja 25 omów zapewnia odpowiednia moc i jej rezerwę, zawsze dostępną i wystarczającą.

Austrian Audio Hi-X60

Długowieczność

Słuchawka i nauszniki (wszystkie higieniczne komponenty) mogą być z łatwością wymieniane, tak łatwo jak odłączalny kabel. Dzięki temu przez długi czas jest zapewniona precyzja, przyjemność i komfort słuchania.

Podłączenie

Hi-X60 dopasuje się do każdej sytuacji dzięki dołączonym, łatwo wymienialnym kablom – podczas sesji studyjnych i audiofilskich odsłuchów. W zestawie znajdują się wysokiej jakości kable o długości 1,2 m i 3 m, odpowiednie do specyfikacji technicznej słuchawek. Kable pozostają bezpiecznie podłączone do słuchawek dzięki mechanizmowi z blokadą. Standardowy, pozłacany wtyk stereo jack 3,5 mm zapewnia maksymalną kompatybilność z przenośnymi urządzeniami konsumenckimi. 

Do podłączenia do profesjonalnych urządzeń audio dołączony jest wkręcany adapter z 3,5 mm na 6,3 mm stereo jack.

Więcej szczegółów
Producent: https://austrian.audio
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

Więcej newsów Austrian Audio: TUTAJ

1 KOMENTARZ

  1. […] Są przeznaczone do nagrywania, miksu i masteringu. Charakteryzują̨ się naturalnym i przestrzennym brzmieniem znanym z modelu Hi-X6, ale zamknięta konstrukcja nauszna definiuje użycie Hi-X60 w głośnym otoczeniu, na przykład w studiu czy na stanowisku realizatora dźwięku podczas koncertu. Więcej szczegółów: TUTAJ […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj