Premiera! Austrian Audio Hi-X65 – Profesjonalne słuchawki do miksowania i masteringu!

6
Austrian-Audio-Hi-X65

Austrian Audio przedstawia najnowszy model Hi-X65, profesjonalne słuchawki nauszne o konstrukcji otwartej, które zapewnić mają precyzyjny odsłuch dla inżynierów dźwięku podczas miksowania i masteringu, jak i audiofilów. Już dostępne!

Bazując na popularności modelu Hi-X55, nowe profesjonalne słuchawki Austrian Audio Hi-X65 wnoszą kunszt z Wiednia na jeszcze wyższy poziom. Otwarta konstrukcja nauszna i przetwornik o dużym skoku membrany zapewnić mają absolutnie przejrzysty dźwięk, który zachwyci zarówno inżynierów dźwięku, jak i audiofilów.

Technologia Hi-X: Innowacja oparta na tradycji

Rozwój technologii Hi-X (High Excursion) jest wynikiem dziesięcioleci doświadczeń, dzisiejszych, najnowocześniejszych technologii i jest kluczem do zadziwiająco szczegółowego dźwięku słuchawek Hi-X65. Wszystkie słuchawki Austrian Audio Hi-X są wyposażone w 44 mm przetwornik i system magnesów pierścieniowych. Konstrukcja ta pozwala na lepszy przepływ powietrza i zawiera najsilniejsze pole magnetyczne w swojej klasie. Magnes pierścieniowy, w połączeniu z cewką drgającą z aluminium pokrytego miedzią, zmniejsza wagę membrany i połączonej z nią cewki drgającej pozwalając membranie na szybszy ruch lub zmianę kierunku i zapewniając bardziej czułą reakcję impulsową. Rezultatem jest doskonałe obrazowanie basu i znakomicie niski poziom THD przy niskich częstotliwościach, liniowa odpowiedź częstotliwościowa oraz otwarty, precyzyjny dźwięk o wysokiej rozdzielczości, który upraszcza wykrywanie błędów i sprawia, że miksowanie i mastering stają się przyjemnością.

Wyjątkowy komfort i optymalne dopasowanie

Oprócz dużego, otwartego i szczegółowego dźwięku, nowe Hi-X65 zapewnić mają także najwyższy poziom komfortu. Nauszniki są wykonane z miękkiej pianki z pamięcią kształtu i zostały całkowicie przeprojektowane, aby zapewnić więcej miejsca dla uszu bez zwiększania wymiarów zewnętrznych.

Oddychająca konstrukcja zapewnia doskonałą wentylację, jednocześnie wspierając projekt akustyczny. Wyściełanie pałąka z miękkiej pianki z pamięcią kształtu ma sprytne zagłębienie na szew głowy, dzięki czemu znacznie zmniejsza nacisk na głowę. Niezwykły komfort i optymalne dopasowanie pozwalają na pracę przez wiele godzin, bez odczuwania zmęczenia.

Trwałość

Wszystkie ruchome i przenoszące obciążenia elementy są wykonane z metalu, co zapewnia maksymalną nośność. Hi-X65 posiadają bardzo solidną składaną konstrukcję i dostarczane są wraz z torbą transportową. Dodatkowo słuchawki pozwalają na pracę z dużą ilością źródeł: Dzięki impedancji 25 ohm zawsze dostępna jest największa możliwa moc i headroom, niezależnie od tego, czy źródło dźwięku pochodzi z high-endowych wzmacniaczy słuchawkowych, referencyjnych przetworników A/D, mikserów analogowych, odtwarzaczy przenośnych czy notebooków.

Pałąk i nauszniki (czyli wszystkie higieniczne elementy) mogą być łatwo wymieniane, co zapewnia, że przyjemność słuchania i komfort pozostają niezmienne przez cały czas.

Łączność

Niezależnie od tego, czy chodzi o sesję studyjną, czy o przyjemności HiFi, Hi-X65 dopasowują się do każdej sytuacji. Dołączone do zestawu wymienne kable o długości 1,2 m i 3 m łączą się one ze słuchawkami za pomocą bezpiecznego mechanizmu blokującego. Standardowa wtyczka jack stereo 3,5 mm zapewnia najwyższą możliwą kompatybilność konsumencką, a do profesjonalnych połączeń dołączona jest przejściówka na jack stereo ¼”.

Jak informuje dystrybutor marki Austrian Audio w Polsce, firma ESS Audio, najnowszy model już jest dostępny w sprzedaży!

Sugerowana cena detaliczna: 1599 zł brutto

Dane techniczne:

 • Zakres częstotliwości: 5 Hz – 28 kHz
 • Czułość: 110 dBspl/V
 • THD (@ 1kHz): <0.1%
 • Impedancja: 25 Ω
 • Moc wejściowa: 150 mW
 • 2 kable (odłączane): 3m + 1,2m
 • Złącze: 3,5 mm (1/8″)
 • Adapter (w zestawie): 3,5 mm na 6,3 mm (1/8″ na 1/4″)
 • Wymiary: 200 x 170 x 85 mm
 • Waga (bez kabla): 310 g

Zawartość pudełka:

 • 1 x słuchawki Hi-X65
 • 1 x kabel HXC3 3 m
 • 1 x HXC1m2 1,2 m kabel
 • 1 x torba HXB

Austriacka firma Austrian Audio powstała w 2017 roku po zamknięciu AKG w Wiedniu. Inżynierowie postanowili stworzyć coś nowego, ambitnego i szanującego swoje dziedzictwo. Austrian Audio rozpoczęło działalność z podstawowym zespołem poprzednich pracowników AKG, wnosząc do nowej firmy 350 lat skumulowanego doświadczenia inżynierskiego.

Więcej szczegółów
Producent: https://austrian.audio
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

6 KOMENTARZE

 1. […] Austrian Audio Hi-X65 to profesjonalne słuchawki nauszne. Otwarta konstrukcja nauszna i przetwornik o dużym skoku membrany zapewniają przejrzysty dźwięk, który doceniają zarówno inżynierowie dźwięku jak i audiofile. Rozwój technologii Hi-X (High Excursion) będący wynikiem dziesięcioleci doświadczeń oraz najnowocześniejszych technologii, stał się kluczem do szczegółowego dźwięku słuchawek Hi-X65. Producent nie zapomniał także o wyjątkowym komforcie, tak ważnego podczas wielogodzinnej pracy czy odsłuchu. Szerzej na ich temat pisaliśmy: TUTAJ […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj