Poznajcie kontrolery klawiszowe ICON iKeyboard Series

0

ICON Pro Audio to znany na całym świecie producent profesjonalnego sprzętu muzycznego dedykowanego muzykom, producentom muzycznym czy inżynierom dźwięku. W swojej szerokiej ofercie posiada także całą gamę klawiszowych kontrolerów MIDI serii iKeyboard i dzisiaj właśnie krótko o niej.

Aby napisać kilka słów na temat tych klawiatur skłoniły nas dwie rzeczy. Po pierwsze, mieliśmy ostatnio okazję przetestować dwa nowe kontrolery oprogramowania DAW (ICON Platform Nano oraz ICON QCon Pro G2), które w naszej ocenie wypadły całkiem dobrze, a patrząc na stosunek ich ceny do możliwości to nawet bardzo dobrze. Po drugie, producent właśnie przygotował najnowszą prezentację kontrolerów serii iKeyboard, więc nie mając z nimi do tej pory do czynienia postanowiliśmy sprawdzić co oferują. Może kiedyś, któryś model dla Was przetestujemy 😉

Instrumentów w całej serii iKeybaord jest naprawdę sporo, od lekkich, niewielkich i ultra-kompaktowych, które schowacie do plecaka aż po pełnoprawne klawiatury sterujące z mocno zaawansowaną klawiaturą dla rasowych klawiszowców zarówno do studia jak i na scenę.

Poza samymi klawiaturami i solidną konstrukcją wykonania oferują także wiele funkcji dodatkowych/zaawansowanych, jak przystało oczywiście na profesjonalny kontroler MIDI. Wszystkie oczywiście komunikują się z komputerami za pomocą kabla USB, a do tego część modeli nie potrzebuje dodatkowego zewnętrznego zasilania, gdyż wbudowane gniazdo USB spełnia także tę funkcję. Klawiatury pracują zarówno w środowisku MacOS jak i Windows. Posiadają wszystkie potrzebne gniazda wejść i wyjść.

Jednak to co wydaje się istotą kontrolera to możliwość sprawnej współpracy z programami DAW. Tych na rynku jest całkiem sporo i producent zadbał w tych klawiaturach aby bez względu na używany przez nas program DAW, klawiatura była z nim w pełni kompatybilna.

Tak więc poza panelem sterowania, programowalnym padami, standardową dla wszystkich kontrolerów, sekcją transportu (Play, Stop, Rec, Rewind, Fast Forward i Loop) instrumenty serii iKeybaord posiadają wbudowany sterownik Mackie do obsługi m.in. takich programów jak Cubase, Nuendo, Samplitude, Reaper, Studio One, Logic Pro czy Ableton Live, a także protokół Mackie HUI do obsługi programów Pro Tools. Dzięki dołączonemu do zestawu oprogramowaniu iMap™ mapowanie funkcji MIDI jest naprawdę proste.

Czy zatem warto się nimi zainteresować? PO naszym doświadczeniu z kontrolerami DAW, wydaje się że wersje klawiszowe powinny spisywać się równie dobrze.

Więcej szczegółów
Producent: https://iconproaudio.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here